Dve mladé mŕtve veľryby vyplavilo v San Franciscu. Jedna zomrela na podvýživu, no príčinu úmrtia druhej nie sú schopní určiť

1420

V San Franciscu vyplavilo na breh dve mŕtve veľryby. Dôvod smrti jednej z nich je viac než alarmujúci, pretože zomrela na ťažkú ​​podvýživu. Druhý prípad je akoby zahalený rúškom tajomstva a odborníci nie sú schopní určiť, čo spôsobilo jej smrť. Zaujímavé je tiež, že išlo o mladé samice.

Foto od youtube

Mladú samicu dlhú 7 metrov ešte v nedeľu večer videli plávať medzi Tiburonom a ostrovom Angel. Ďalšia veľryba bola spozorovaná v blízkosti Bay Bridge. Tím z centra morských cicavcov v Sausalito vykonal testy na ročnej veľrybe v Angel Island State Park. Padraig Duignan, hlavný vedecký výskumník centra sa vyjadril, že sa jednalo o podvyživenú veľrybu, ktorá si v priebehu zimy pravdepodobne nestačila vytvoriť dostatočné zásoby. Obe tieto cicavce pochádzajú z druhu zvaného veľrybovec sivý.

V tomto centre zároveň zistili, že tento rok bol počet veľrybovcov sivých v San Franciscu abnormálne vysoký. Zvieratá zostávajú v zálive oveľa dlhšie, než je počas ich ročnej migrácie z Aljašky do Mexika obvyklé. Odborníci tiež zaznamenali zmenu typického migračného správania sa týchto zvierat.

Zvyčajne sa v okolí Golden Gate pohybovala jedna alebo dve veľryby tohto druhu, len minulý týždeň ich do zálivu prišlo až päť. Tieto majestátne cicavce obyčajne umierajú na to, že ich zasiahne loď alebo sa napríklad zapletú do siete, či na rôzne infekčné ochorenia. No takéto prípady sú veľmi zriedkavé.

Zdroj

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre