Eduard Heger oznámil na Facebooku v neskorých večerných hodinách nové návrhy opatrení

405

Keďže sa situácia na Slovensku zhoršuje a počet nakazených prudko stúpa, museli sa začať sprísňovať aj opatrenia. Predseda vlády Eduard Heger informoval verejnosť o nových opatreniach prostredníctvom sociálnych sietí. Na koaličnej rade sa schválilo prvé veľké zvýhodňovanie zaočkovaných a tých, ktorí prekonali koronavírus. Výhody pre týchto ľudí platia aj v čiernych okresoch, kde budú môcť navštevovať reštaurácie či ubytovacie zariadenia. „Všetko však za pravidelných kontrol dodržiavania opatrení,“ dodal.

 

„Verím, že prevádzky budú rozumné a nebudú riskovať tvrdé sankcie pri obchádzaní povinností. To znamená, že nevpustia do interiérov nezaočkované osoby,“ napísal Eduard Heger na Facebooku.

V statuse predstavil predseda vlády aj opatrenia, o ktorých sa má na najbližšom stretnutí vlády hlasovať. Medzi týmito opatreniami však niektoré chýbajú. Konzílium odborníkov navrhlo okrem iného aj obmedziť pohyb pre nezaočkovaných v čiernych okresoch, či na týždeň až dva prerušiť prezenčnú výučbu v bordových a čiernych okresoch.

Odborníci ďalej navrhovali zvážiť povinné očkovanie určitých skupín obyvateľov tak, ako to robia iné štáty Európskej únie. Predseda vlády Eduard Heger však oznámil, že povinné očkovanie pre vybrané skupiny zatiaľ zavádzať nebudú.

 

A čo núdzový stav? To je jedna z vecí, ktorá spôsobuje v koalícii nezhody. Proti núdzovému stavu sa stavia strana SaS a aj šéfka strany Za ľudí, Veronika Remišová.

ZDROJ1, ZDROJ2

 

 

 

 

 

Zaujimavý Svet
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre