Ľudské bytosti vyprodukujú denne obrovské množstvo odpadu. Veľkým problémom sú najmä tie malé nákupy, ktoré sa rozhodneme spontánne urobiť. Takmer všetci si myslia, že ich sa to netýka. Hovoria si, že sa nič nezmení, ak začnú dbať o prírodu len oni. A ak skutočne nezačnú, skončí to presne ako na nasledujúcich záberoch moderného umenia od Vona Wonga.

“Oddelenie Plastového mora” tvorí 168 tisíc plastových slamiek pozbieraných za 6 mesiacov

Zdroj: BoredPanda

Slamky sa umelcovi podarilo pozbierať v uliciach Vietnamu. Povedal, že je strašidelné, ako naše malé rozhodnutia (napr. zobrať si k nápoju slamku) ovplyvnia životy ďalších generácií. Je možné, že do roku 2050 bude v mori viac plastu než rýb.

10 tisíc plastových fliaš a jedna morská panna

Zdroj: BoredPanda

“Toxické pranie” reprezentuje mikroplastové vlákna, ktoré sa uvoľňujú pri každom praní (nielen) športového oblečenia

Zdroj: BoredPanda

Vodopád z tisícok tričiek zobrazuje, koľko vody sa minie pri výrobe jedného z nich (na jedno tričko sa minie 2 500 litrov vody)

Zdroj: BoredPanda

Jaskyňa z 18 tisíc plastových pohárov, ktoré vyzbierali vo foodcourtoch len v priebehu jeden a pol dňa!

Zdroj: BoredPanda

Šatník jedného človeka za celý jeho život

Zdroj: BoredPanda

Budúcnosť pre ďalšie generácie

Zdroj: BoredPanda

Zdroj

Foto: BoredPanda

Zdravím, volám sa Ivana a študujem filológiu v Banskej Bystrici. Rada čítam, píšem, zisťujem a vymýšľam, cestujem, spoznávam, smejem sa a nepohrdnem ani dobrým jedlom. Teší ma!

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.