Extrémne spôsoby, ktorými ženy chceli dosiahnuť dokonalú krásu.

1094

Ako sa zvykne medzi ľuďmi hovoriť – pre krásu sa trpí. A nič človek nedostane zadarmo, aspoň väčšina ľudí nie. A práve táto filozofia dokáže narobiť pomerne veľké množstvo problémov, hlavne ak človek zabudne používať zdravý sedliacky rozum, ktorý by ho na prípadné hlúposti upozornil. 

Nie

 

Tieto praktiky v snahe dosiahnuť dokonalú krásu sú totiž prinajmenšom bizarné a nie zriedka až sadistické. Našťastie, dnes sa už na človeka a jeho túžbu po kráse pozerá trochu inak a väčšina procedúr je nielen že prospešných, ale dokonca i príjemných. Aj keď aj dnes platí, že sa nájdu takzvané výkriky do tmy, ktoré potvrdzujú pravidlo. 

Čítajte ďalej a dozviete sa, kam až ľudia boli ochotní zájsť, aby dosiahli nevídanú krásu. Všetko v mene pôvabu a večnej mladosti.

Proces, ktorým si ľudia odstraňovali nechcené pehy

a freckle removing device that looks like a giallo murder method photo u1
Zdroj: ranker.com

Dnes sa skôr stretávame s tým, že ľudia si pehy dokresľujú – sú považované za originálne a veľmi príťažlivé. Nebolo to však tak dávno čo ich majitelia nenávideli a boli pre ne zosmiešňovaní, preto neprotestovali a podstúpili aj naozaj hrôzostrašné metódy, len aby sa ich zbavili. 

V 30-tich rokoch minulého storočia začal jeden taliansky lekár menom M. Matarasso používať oxid uhličitý, aby pehy najskôr zmrazil a následne mohol každú jednu pehu pomocou olovnatého hrotu odstrániť. Týždeň trvalo, kým sa pokožka zahojila a prekvapivo naozaj zostala bez pieh. Napriek úspešnosti to musela byť veľmi nepríjemná záležitosť, ktorá mohla zanechať isté následky.

Ošetrenie ohňom

setting your face on fire for beauty photo u1
Zdroj: ranker.com

Táto metóda bola nesmierne populárna medzi milovníkmi krásy na území Číny. Celý proces pozostával z toho, že sa uterák namočil do “špeciálnej tekutiny” v spojitosti s trochou alkoholu. Ten sa priložil na tvár a zapálil sa. Údajne to malo pomôcť a pôsobiť proti ochabnutiu pleti, vráskam a tiež to malo uvoľňovať svaly.

Maska, ktorá mala pomôcť pri dvojitej brade

Dvojitá brada v podobe nahromadeného tuku či ovisnutej kože rozhodne nie je lákavá pre opačné pohlavie a človek sa nepáči ani sám sebe. V móde sú tenké krky, hladké tváre bez jediného záhybu navyše. Preto vznikla táto maska, ktorá to doslova zaručovala. Musela byť však poriadne stiahnutá a nosiť sa dlhodobo. 

Krv ako krém na tvár – voľba upíra (a Kim Kardashian)

blood cream the vampire and 39 s and kim kardashian and 39 s choice photo u2
Zdroj: ranker.com

Pred pár rokmi sa Kim Kardashian okrem iných svojich výstredností dostala do pozornosti ľudí aj pre trend, ktorý chcela zaviesť – aby si zachovala krásu, potrela si tvár vlastnou krvou. A naozaj to nebolo celkom zbytočné. Nápadu sa zhostila doktorka, ktorá vytvorila krém na podobnej báze. 

Zariadenie na zväčšenie pier

lip plumpers that attach themselves to your face like an alien entity photo u1
Zdroj: ranker.com

Prečo by mal človek platiť nemalé peniaze a celú procedúru zahŕňajúcu pichanie do pier pretrpieť, keď môže zvoliť jednoduchšiu alternatívu. Stačí si zaobstarať túto pomôcku, ktorá len pred nedávnom obletela internet. Základom je nasať vzduch a počkať, kým sa krv začne v perách hromadiť, čo spôsobí ich opuch a…krátkodobé zväčšenie. 

Maska s ľadom od Max Factor

max factor s fabulous hangover ice mask photo u1
Zdroj: ranker.com

Vynájdená bola koncom štyridsiatych rokov minulého storočia známou firmou Max Factor a stala sa veľkým hitom medzi slávnymi celebritami. Súčasťou masky boli naozaj kocky ľadu, vďaka čomu mala redukovať opuch. 

Zdroj 

Zdravím. Moje meno je Eliška a momentálne študujem veterinárnu medicínu. Napriek tomu ma vždy bavilo písanie, ktoré je mojou záľubou dodnes. Takisto veľmi rada čítam, učím sa a spoznávam nových ľudí. Snažím sa byť vždy milá a usmievavá. Zvyšok voľného času vždy rada venujem zvieratám.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.