Fajčenie škorpiónov ako populárna droga v južnej Ázií, ktorá je síce lacná ale svoju daň si vyberá iným spôsobom

7327

Ľudská nátura ma akýsi tajomný predpoklad vyskúšať naozaj hocičo ak tam je šanca, že dôjde k zmene vedomia. V západnej spoločnosti vyrábame drogy v laboratóriách prípadne doma v pivnici v chudobnejších častiach sveta sa však musia ľudia uspokojiť s lízaním žiab či dokonca s fajčením škorpiónov.

škorpion
Pixabay

Za cenu 70 až 200 rupií, čo je v prepočte 1-2 amerického dolára, si môžete dopriať jednu dávku . Miestny „díler“ vám dá na ruku škorpióna a rozpálenou paličkou ho prinúti aby vás uštipol . Ak sa vám uštipnutie nepozdáva, môžete škorpióna doslova vyfajčiť. Škorpióna naložíte na uhlíky a inhalujete toxické výpary prípadne si ho môžete zmiešať s tabákom a hašišom a „ubaliť“.

Toto amatérske video vám priblíži ako to asi prebieha

Bolestivá daň.

Ako to už býva ani táto droga nie je bez vedľajších účinkov. Výsledný „trip“ je síce silnejší ako napríklad pri heroíne a trvá od 10 hodín až do troch dní, avšak cena za takýto „zážitok“ je, že pred tým ako sa vám halucinácie dostavia strávite minimálne 6 hodín v bolestiach. Telo si totiž na príval nebezpečných toxínov musí zvyknúť. Ďalšie nebezpečné vedľajšie (alebo primárne ? ) účinky patrí nespavosť, strata pamäti no a samozrejme ako to s jedom býva – smrť.

scorpion fotografia
Foto od Chris Parker2012

Jed škorpióna naprieč storočiami.

Ľudia majú so škorpiónmi a ich jedom už nejakú tú skúsenosť . Čínska tradičná medicína využívala jed na liečbu bolestí cele stáročia . Vývoj liekov na báze jedu zo škorpióna môže viesť k tlmičom bolesti, ktoré nebudú návykové ako väčšina dnešných liečiv. Rovnako sa jed považuje za efektívny liek proti agresívnej forme rakoviny mozgu . Samozrejme tieto lieky majú úplne iný pomer jedu ako keď sa rozhodnete jedného škorpióna „ubaliť“.

 

zdroj

Zaujimavý Svet
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre