10 zaujímavých faktov o Bearovi Gryllsovi: Kto je v skutočnosti?

901

Tohto známeho dobrodruha snáď netreba ani predstavovať. Zažil to, o čom sa nám obyčajným ľuďom naozaj iba sníva. Divočina je jeho druhým domovom. Kto je ale v skutočnosti tento odvážny muž?

1. Bear Grylls nie je jeho skutočné meno

Narodený ako Edward Michael Grylls, pridal si prezývku „Bear“ už v mladom veku. Podľa vlastných slov dostal prezývku od svojej sestry, keď bol ešte malý.

2. Mal skúsenosti s výcvikom v britských špeciálnych jednotkách

Gryll vstúpil do britských ozbrojených síl po skončení školy a pôsobil v rámci britských špeciálnych síl SAS (Special Air Service).

Zdroj: YouTube Screenshot

3. Mal vážnu nehodu počas výcviku

Počas výcviku v Afrike utrpel vážne poranenie chrbtice po havárii s padákom. Bol na tom tak zle, že mu lekári povedali, že by už nikdy nemal chodiť.

4. Dokázal sa zotaviť z poranenia

Napriek zraneniu sa Grylls nikdy nevzdal a podstúpil niekoľko operácií, aby sa mohol vrátiť k bežnému životu. Dnes stále cvičí a podniká náročné expedície.

Zdroj: YouTube Screenshot

5. Je fanúšikom karate

Grylls sa začal učiť karate už ako malý chlapec a stále ho praktizuje ako súčasť svojich cvičení a zdravého životného štýlu.

6. Má zmysly pre orientáciu

Grylls má dobré myšlienky pre orientáciu a dokáže sa ľahko orientovať v neznámom teréne. Podľa jeho slov mu pomáha rozvinutý zmysel pre polohu a schopnosť sledovať jemné zmeny v prostredí.

Zdroj: YouTube Screenshot

7. Jeho obľúbeným jedlom je krokodíl

Ako člen britskej armády, Grylls si musel zvyknúť skutočne na to, čo bolo k dispozícii. V súčasnosti si stále udržujete odvahu a chuť experimentovať s jedlom, pričom jeho obľúbeným jedlom je krokodíl.

8. Má blízko k dobročinnosti

Grylls sa zúčastňuje mnohých charitatívnych podujatí a je zakladateľom neziskovej organizácie Bear Grylls Survival Academy, ktorá ponúka tréning a dobrodružné kurzy pre ľudí, ktorí chcú zlepšiť svoje prežitie v prírode a získať základné zručnosti pre prežitie.

9. Mal problémy s produkciou relácie Man vs Wild

Relácia Man vs. Wild, ktorú Grylls produkoval a vystupoval v nej, bola kritizovaná za to, že niektoré situácie boli vyslovene inscenované a niektoré zábavy boli prehnané. V roku 2012 sa Grylls a producenti seriálu dostali do sporu a nakoniec sa rozhodli pre ukončenie spolupráce.

10. Bear Grylls sa vo veku 23 rokov stal v roku 1998 najmladším britom, ktorý zdolal Mount Everest

Napriek tomu, že zdolanie Mount Everestu v roku 1998 trvalo až tri mesiace, Bear Grylls bol najmladším v tomto historickom výkone. Mal len 23 rokov a takmer tam prišiel o život. Odvtedy bol jeho rekord prekonaný niekoľko krát.

Zdroj: YouTube Screenshot

Zdroj

Tomáš Hanták
Ahoj, volám sa Tomáš. Vo voľnom čase sa venujem hudbe, rád športujem a trávim čas s blízkymi. Odmalička som miloval čítať, no neskôr som si našiel záľubu aj v písaní. Preto budem rád, ak vám moje články aspoň trochu spríjemnia deň.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre