Tohto známeho dobrodruha snáď netreba ani predstavovať. Zažil to, o čom sa nám obyčajným ľuďom naozaj iba sníva. Divočina je jeho druhým domovom. Kto je ale v skutočnosti tento odvážny muž? 

1. Bear Grylls nie je jeho skutočné meno

Narodený ako Edward Michael Grylls, pridal si prezývku „Bear“ už v mladom veku. Podľa vlastných slov dostal prezývku od svojej sestry, keď bol ešte malý.

2. Mal skúsenosti s výcvikom v britských špeciálnych jednotkách

Gryll vstúpil do britských ozbrojených síl po skončení školy a pôsobil v rámci britských špeciálnych síl SAS (Special Air Service).

Zdroj: YouTube Screenshot

3. Mal vážnu nehodu počas výcviku

Počas výcviku v Afrike utrpel vážne poranenie chrbtice po havárii s padákom. Bol na tom tak zle, že mu lekári povedali, že by už nikdy nemal chodiť.

4. Dokázal sa zotaviť z poranenia

Napriek zraneniu sa Grylls nikdy nevzdal a podstúpil niekoľko operácií, aby sa mohol vrátiť k bežnému životu. Dnes stále cvičí a podniká náročné expedície.

Zdroj: YouTube Screenshot

5. Je fanúšikom karate

Grylls sa začal učiť karate už ako malý chlapec a stále ho praktizuje ako súčasť svojich cvičení a zdravého životného štýlu.

6. Má zmysly pre orientáciu

Grylls má dobré myšlienky pre orientáciu a dokáže sa ľahko orientovať v neznámom teréne. Podľa jeho slov mu pomáha rozvinutý zmysel pre polohu a schopnosť sledovať jemné zmeny v prostredí.

Zdroj: YouTube Screenshot

7. Jeho obľúbeným jedlom je krokodíl

Ako člen britskej armády, Grylls si musel zvyknúť skutočne na to, čo bolo k dispozícii. V súčasnosti si stále udržujete odvahu a chuť experimentovať s jedlom, pričom jeho obľúbeným jedlom je krokodíl.

8. Má blízko k dobročinnosti

Grylls sa zúčastňuje mnohých charitatívnych podujatí a je zakladateľom neziskovej organizácie Bear Grylls Survival Academy, ktorá ponúka tréning a dobrodružné kurzy pre ľudí, ktorí chcú zlepšiť svoje prežitie v prírode a získať základné zručnosti pre prežitie.

9. Mal problémy s produkciou relácie Man vs Wild

Relácia Man vs. Wild, ktorú Grylls produkoval a vystupoval v nej, bola kritizovaná za to, že niektoré situácie boli vyslovene inscenované a niektoré zábavy boli prehnané. V roku 2012 sa Grylls a producenti seriálu dostali do sporu a nakoniec sa rozhodli pre ukončenie spolupráce.

10. Bear Grylls sa vo veku 23 rokov stal v roku 1998 najmladším britom, ktorý zdolal Mount Everest

Napriek tomu, že zdolanie Mount Everestu v roku 1998 trvalo až tri mesiace, Bear Grylls bol najmladším v tomto historickom výkone. Mal len 23 rokov a takmer tam prišiel o život. Odvtedy bol jeho rekord prekonaný niekoľko krát.

Zdroj: YouTube Screenshot

Zdroj

Ahoj, volám sa Tomáš. Vo voľnom čase sa venujem hudbe, rád športujem a trávim čas s blízkymi. Odmalička som miloval čítať, no neskôr som si našiel záľubu aj v písaní. Preto budem rád, ak vám moje články aspoň trochu spríjemnia deň.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.