Obyčajné veci novými očami! Objavte 5 neznámych faktov o predmetoch, ktoré používate aj vy!

1629

Objavte 5 fascinujúcich faktov o veciach, ktoré používame každý deň, ale zriedka sa zamýšľame nad ich tajomstvom. Pripravte sa na prekvapenia, ktoré vás donútia pozrieť na obyčajný svet novými očami.

Pomaranče v červených sieťkach

Červená farba sieťok, v ktorých sa predávajú pomaranče, nie je náhoda. Slúži k tomu, aby pôsobili oranžovejšie a lákavejšie pre kupujúcich. Myslíte, že to pomáha?

Abstract Composition With Red Oranges in a Net Bag and White Balls
Autor tejto fotografie je Marina Leonova

Biely povlak na čokoláde

Určite sa vám to už stalo. Čo to má znamenať?Dlhodobé skladovanie čokolády môže spôsobiť, že sa na povrchu objaví biely povlak. Nie je to však znakom pokazenia.

Grey Metal on Soil
Autor tejto fotografie je Pixabay

Prečo supermarkety nemajú okná?

Absencia okien v supermarketoch je trik ako udržať zákazníkov dlhšie vo vnútri a zvýšiť ich spotrebu. Keď sa pozriete napríklad na Ikeu. Tá je toho dokonalým príkladom.

8026fbf4 2a13 4e9d 95c2 99432648664b
Autor tejto fotografie je Gerard Stolk (vers le 4 juillet)

Vzorované sedadlá v autobusoch

Nie je to náhoda. Má to svoj účel! Jasné a komplikované vzory na autobusových sedadlách sú navrhnuté tak, aby zakrývali škvrny a nečistoty.

a77a47d5 4ecd 408d 8c03 78482dde0369
Autor tejto fotografie je markhillary

Problémy so spánkom v cudzej posteli

Neschopnosť spať v cudzej posteli počas prvej noci môže byť spôsobená tým, že jedna hemisféra mozgu zostáva aktívnejšia a vnímavejšia k vonkajším podnetom.

woman, asleep, girl
Autor tejto fotografie je Claudio_Scott

Zdroj

Ahoj, volám sa Tomáš. Vo voľnom čase sa venujem hudbe, rád športujem a trávim čas s blízkymi. Odmalička som miloval čítať, no neskôr som si našiel záľubu aj v písaní. Preto budem rád, ak vám moje články aspoň trochu spríjemnia deň.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.