10 slávnych filmov, kde zomrel hlavný protagonista: Skrytá identita, Gladiátor alebo Titanic!

330

Dnes sme si pre vás pripravili 10 známych filmov, v ktorých zomrel hlavný protagonista. V zozname nájdete tituly ako Prelet nad kukučím hniezdom, Logan: Wolverine, Šiesty zmysel alebo Zachráňte vojaka Ryana.

Prelet nad kukučím hniezdom (One Flew Over the Cuckoo’s Nest)

Rebríček filmov, v ktorých zomrel hlavný protagonista, začíname kultovou snímkou z roku 1975. Prelet nad kukučím hniezdom je americká dráma, kde hlavné postavy stvárnili Jack Nicholson a Louise Fletcher. Práve Nicholsonova postava v druhej polovici filmu zomrie.

Zdroj Movie-Fan

Thelma & Louise

Thelma & Louise je krimi-dráma a road movie z roku 1991. Film sa nakrúcal vo Francúzsku, v USA a vo Veľkej Británii. V hlavných rolách učinkovali Susan Sarandon a Geena Davis. Scéna smrti pred koncom filmu patrí k silným filmárskym zážitkom.

Zdroj David Shankbone

Logan: Wolverine (Logan)

Akčný a dramatický sci-fi thriller Logan: Wolverine vznikol v roku 2017 v USA. Hlavnú postavu stvárnil Hugh Jackman. Práve tento obľúbený herec sa v tejto snímke predstavil ako hlavný protagonista, ktorý počas deja nečakane zomrel.

Zdroj Gage Skidmore

Bonnie a Clyde (Bonnie and Clyde)

Americká životopisná krimi-dráma z roku 1967 Bonnie a Clyde patrí medzi najkultovejšie klasiky nielen svojho žánru, ale v rámci všetkých filmov. V hlavných úlohách tu hrali Warren Beatty s Faye Dunaway. Ako je všeobecne známe, príbeh tejto zamilovanej dvojice sa skončil ich smrťou.

Šiesty zmysel (The Sixth Sense)

Medzi filmy, v ktorých hlavný protagonista zomrie, sa radí aj The Sixth Sense. Je to dramatický a mysteriózny thriller americkej výroby z roku 1999. Ústredné postavy deja zobrazovali Bruce Willis, Toni Collette, či Haley Joel Osment,. Práve postava, ktorú hral Willis, počas deja zomrela.

Zdroj Gage Skidmore

Skrytá identita (The Departed)

druhý film v tomto zozname, kde jednu z hlavných postáv hral Jack Nicholson. Okrem neho tu učinkovali aj Leonardo DiCaprio, Matt Damon, či Mark Wahlberg. Skrytá identita je krimi-dráma a thriller z roku 2006. Tento film vznikal v USA a v Hong Kongu, pričom v druhej polovici filmu nečakane zomrie tajný policajt William Costigan (DiCaprio).

Zdroj Ninha Morandini

Zachráňte vojaka Ryana (Saving Private Ryan)

Saving Private Ryan je americká vojnová dráma z roku 1998 s Tomom Hanksom. Radí sa medzi najlepšie vojnové filmy všetkých čias. Táto snímka je poznačená tragickými úmrtiami postáv už od samého začiatku. Nakoniec umrie aj hlavný protagonista.

Zdroj Dick Thomas Johnson

Gladiátor (Gladiator)

Ďalšia snímka, v ktorej hlavný protagonista zomrie, je Gladiátor. Kultová historická a dobrodružná dráma vznikla v roku 2000 v USA a v Británii. V hlavnej úlohe sa predstavil Russel Crowe. Jeho postava Maximus síce porazil v aréne svojho nepriateľa, ale utrpel zranenia, ktorým neskôr podľahol.

Psycho

Psycho je americký mysteriózny horor a thriller natočený v roku 1960. O réžiu sa postaral Alfred Hitchcock (na fotke), v hlavných úlohách vystupovali Anthony Perkins a Vera Miles. Vo filme zomrie postava Marion Crane, ktorú hrala Janet Leigh. Hoci niektorí môžu namietať, že nebola hlavná hrdinka, samotná scéna jej skonu však patrí k najväčším klasikám kinematografickej histórie.

Zdroj oneredsf1

Titanic

Tak ako sa dvakrát v tomto rebríčku objavil Jack Nicholson, rovnako tak má na konte dva filmy v tomto zozname Leonardo DiCaprio. Ten sa ako hlavný protagonista objavil aj vo filme Titanic z roku 1997, kde si s ním zahrala aj Kate Winslet. Práve Leova postava počas filmu tragicky zahynula.

Zdroj

Tomáš Pajerský
Tomáš sa písaniu článkov a copywritingu všeobecne venuje už 10 rokov. Pravidelne prispieva svojou tvorbou do viacerých kategórii na našom webe a nižšie nájdete zoznam jeho článkov.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre