Ohromujúce filmy, ktoré ti zamotajú mozgové závity a budeš si ich chcieť znovu pozrieť

2065

Zatiaľ čo väčšina filmov ti prinesú príbehy, ktoré sú dopredu jasné, iné ti po pozretí nedajú spať a na to aby si ich pochopil, si niekedy nútení ich pozrieť minimálne dvakrát. Tu je zoznam ikonických snímok, ktoré ti zamotajú mozgové závity. Ak si už niektorý z nich videl, možno je na čase znova potrápiť tvoj mozog.

Interstellar

Filmy Christophera Nolana sú oceňované vďaka jeho kreativite a srdcervúcim scénam. Režisérov sci-fi epos Interstellar z roku 2014 to všetko potvrdil na výbornú. Vo filme sledujeme posádku vesmírnej lode ktorá je vyslaná do vesmíru na misiu. Majú za úlohu cestovať do iných svetov vďaka červím dieram, aby našli nový domov pre ľudstvo, pretože Zem sa stáva neobývateľnou. 

Vďaka vede a najmä ohromujúcej koncepcií diletácie času, ktorá je neoddeliteľnou súčasťou deja, pocítiš ako sa ti začína prehrievať mozog a pomaly sa strácaš. A keďže posádka nedodrží dohodnuté pravidlá, veci sa začínajú komplikovať.

Interstellar
Zdroj: Youtube

Prekliaty ostrov

V poradí štvrtá spolupráca medzi Martinom Scorsesem a Leonardom DiCapriom vytvorila mysteriózny triller ktorý vás okamžite vtrhne do deja. Teddy Daniels (DiCaprio) pricestuje na vzdialený ostrov na ktorom sa nachádza psychiatrická liečebna. Jeho úlohou je vyšetriť nezvestného pacienta ktorý je podľa neho zodpovedný za smrť jeho manželky. 

Prekliaty ostrov je neuveriteľne lákavý a prekvitá zlovestnou atmosférou, ktorá ti spôsobí zimomriavky a napätie zároveň. Postupné odhaľovanie príbehu mnohým, ako sa hovorí, odpálilo dekel. Väčšina ľudí si film musí pozrieť znova aby sa im spojili súvislosti. 

Shutter Island
Zdroj: Youtube

Paradox času

Ak ti Prekliaty ostrov odpálil dekel, tak v tomto prípade sa príprav na jazdu plnú paradoxu, záhad a momentov v ktorých sa budeš pýtať čo sa to práve stalo? Snímka sleduje agenta ktorý cestuje v čase a snaží sa dostať zločinca ktorý mu uniká. Na to aby ho dostal bude musieť použiť aj svoje mladšie ja a tu sa začína spomínaná jazda.

Postavy robia jeden šokujúci objav za druhým. Druhé vzhliadnutie je nevyhnutné na pochopenie príbehu. Ak miluješ filmy s cestovaním v čase, toto je film pre teba.

Predestination
Zdroj: Youtube

Prvý kontakt

Režisér Denis Villeneuve je veľké meno v oblasti sci-fi filmov. Pod jeho rukami vznikli snímky ako Duna a Bladde Runner 2049. Nie je mu však cudzia ani dráma a Prvý kontakt je film kde sa spojili tieto jeho dva štýly.

Amy Adams sa ocitne v úlohe profesorky lingvistiky. Jej poslaním je nájsť spôsob, ako komunikovať s mimozemšťanmi ktorý pristáli so svojimi vesmírnymi loďami na zemi. To, čo sme si mysleli že sú spomienky sa ukáže ako niečo úplne iné a nastáva zvrat, ktorý dodáva filmu nové tragické svetlo. 

Arrivals
Zdroj: Youtube

Klub bitkárov

Satirická dráma z roku 1999, ktorá sa môže pochváliť jedným z najkultovejších dejových zvratov v histórii kinematografie, má mnoho fanúšikov, ktorí sa k tejto snímke vracajú už viac ako dvadsať rokov. Pretože aj po opätovnom sledovaní je čo odhaliť. 

Okrem sledovania toho ako sa Edward Norton a Brad Pitt mlátia hlava nehlava, film ponúka divákom do očí bijúcu kritiku ideológie, ktorá sa praktizuje do extrému, a tak isto aj množstvo podnetov na zamyslenie.

R
Zdroj: Youtube

 

Zdroj

Ahoj, volám sa Tomáš. Vo voľnom čase sa venujem hudbe, rád športujem a trávim čas s blízkymi. Odmalička som miloval čítať, no neskôr som si našiel záľubu aj v písaní. Preto budem rád, ak vám moje články aspoň trochu spríjemnia deň.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.