Filmy o psoch – 11, ktoré musí bezpodmienečne vidieť každý milovník psov

2668

Po pozretí nasledujúcich filmov budete chcieť objať svojho chlpáča o čosi silnejšie ako obvykle. Mnoho z nich je krásnych a zábavných, ale niektoré majú scény, ktorú sú pre diváka smutné, bolestivé a dotknú sa jeho srdca. Preto sa pri ich sledovaní nezaobídeš bez toho, aby si potreboval vreckovku. 

Marley a ja

Keď premýšľaš o dobrom filme, ktorého ústredným motívom je psí príbeh, Marley a ja je pravdepodobne jedným z prvých, ktorý ti napadne. Jennifer Aniston a Owen Wilson sú hlavnými postavami filmu nakrúteného na motívy populárnej knihy Johna Grogana. Adoptujú si nie príliš poslušného labradora, ktorému dajú meno Marley. Po čase sa naučia žiť s jeho neposlušnosťou a tvrdohlavosťou a bezvýhradne ho milovať. Ide o dokonalé zobrazenie toho, aký je život so psom. Obsahuje všetky vzostupy a pády a roztopí tvoje srdce pri pohľade na puto, ktoré počas filmu vznikne medzi Owenom Wilsonom, Jennifer Aniston a hlavným hrdinom, rozkošným labradorom, o ktorom sníva každý psíčkar.

filmy o psoch
Movieclips/YouTube

Lady a Tramp

Túto oddychovku nielen pre detského diváka z produkcie spoločnosti Disney si možno pamätáš vďaka kultovej scéne bozku so špagetami. Ponúka však množstvo ďalších rozkošných scén, a preto sa na ňu oplatí pozrieť. Čo tak urobiť si s deťmi filmový večer a zoznámiť ich s klasikou?

filmy o psoch
Roel71/YouTube

Psia duša 

Tento dojímavý film na motívy knihy W. Brucea Camerona ťa zaručene doženie k slzám. Pes počas niekoľkých prežitých životov, kedy sa jeho duša zakaždým reinkarnuje do vzhľadovo rozdielneho psíka, spoznáva svoj skutočný zmysel života. Ukazuje ľuďom, ako sa smiať a žiť naplno.

filmy o psoch
Movieclips/YouTube

Psia duša 2

Hovorí sa, že psy žijú preto, aby nás milovali, a tento film to jednoznačne dokazuje. Keď sa duša starého psa pripravuje na ďalšie dobrodružstvo, niečo svojmu majiteľovi sľúbi. Pokračovanie Psej duše je vynikajúcim vyvrcholením a záverom príbehu vyrozprávaného v predošlom filme. Ľahko ťa chytí za srdce svojím nepopierateľným šarmom a hrejivým príbehom, pri ktorom je ťažké zadržať slzy a neobjať svojho miláčika.

filmy o psoch
Universal Pictures All-Access/YouTube 

Sto a jeden dalmatíncov

Predstavuje príbeh o šteniatkach, ktoré sa snažia uniknúť zlému obchodníkovi s kožušinami. Rozkošný vrh dalmatíncov je na úteku pred strašidelnou Cruellou De Vil. Klasika, ktorú by si mal pozrieť každý milovník štvornohých lások i filmov od Disneyho.

101 dalmatians
Rotten Tomatoes Classic Trailers

Beethoven

Obrovský (hovoríme o 185 kilogramoch), ale priateľský bernardín menom Beethoven spôsobí vo svojom dome niekoľko katastrof. Pes, ktorý si vybral meno sám – zaštekal počas hrania Beethovenovej skladby, unikne psím zlodejom a získa si srdcia rodiny, do ktorej sa dostal. Nikdy si nevidel/a skutočné slintanie, kým si ho nepoznal/a.

filmy o psoch
Movieclips/YouTube

Lietajúci Bud

Tento zábavný film je o zlatom retrieverovi, ktorý má športové nadanie. Konkrétne na basketbal. Ak hľadáš športový film, ktorý ťa zahreje pri srdci, je ideálny pre celú rodinu a účinkuje v ňom aj psík, Lietajúci Bud je vždy správnou voľbou. Šikovný psík sa postará o víťazstvo basketbalového tímu a nájde skutočný milujúci domov, čím ťa poľahky dojme. Časom vznikli ďalšie sériové epizódy, kde tento talentovaný pes hrá aj iné športy, od futbalu až po volejbal. 

air bud
Air Bud Deutsch/YouTube

Lassie

Puto medzi psom a jeho majiteľom je niečo výnimočné – aj keď sú fyzicky ďaleko od seba. V tejto srdcervúcej snímke je rodina donútená predať svoju milovanú kóliu kvôli finančným problémom. Láska medzi nimi však napriek tomu zostáva. Starší, ale dobrý film.

lassie
Madman Films/YouTube

Hachiko – príbeh psa 

Príbeh psa, ktorý vystihuje toto božské stvorenie. Film natočený podľa skutočnej udalosti zobrazuje lásku a vernosť psa človeku až za hrob. Je nemožné udržať sa pri jeho sledovaní slzám, pretože jednoznačne chytí diváka za srdce

hachiko
ZOOMtoon ‚s/YouTube

Návrat domov 

Film natočený podľa knižnej predlohy z pera W. Brucea Camerona podobne ako Psia duša rozpráva príbeh o fenke, ktorá putuje dlhou a strastiplnou cestou, aby sa dostala naspäť k svojmu milovanému pánovi. Na tejto ceste zažije mnohé dobrodružstvá, no musí aj čeliť viacerým nástrahám a prekážkam.

filmy o psoch
Itafilm/YouTube

Umenie pretekať v daždi 

Film začínajúci retrospektívou rozpráva príbeh psa Enza, ktorý počas svojho života stál verne pri svojom priateľovi počas pekných aj náročných chvíľ a podporoval ho. Keď však Enzo musí skončiť svoju životnú púť na pozemskom svete, vráti sa k svojmu majiteľovi v trochu inej podobe, ľudskej.

umenie pretekat v dazdi
20th Century Studios/YouTube

Zdroje: 1, 2

Volám sa Frederika a mojím druhým menom je zvedavosť. Vyštudovala som slovenčinu a mojou vášňou je čerpanie nových informácií. Dlho mi trvalo zistiť, čo chcem v živote robiť, no nakoniec som prišla na to, ako to všetko spojiť dohromady - písaním článkov. Som milovníčka psov, cvičenia a sladkého. Keďže vzdelanie nikdy nie je na škodu, zdokonaľujem sa v marketingu.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.