Firma ponúka svojím zamestnancom 10 dolárov denne, ak budú chodiť do práce na bicykli

475

Firmy ponúkajú rôzne benefity svojím zamestnancom. Ale takýto benefit nie je vôbec zvyčajný. No dá sa povedať, že firma trafila klinec po hlavičke a spojila príjemné s užitočným.

Ako prostriedok na zníženie znečistenia miestneho ovzdušia sa táto reklamná spoločnosť rozhodla uzavrieť zaujímavý obchod so svojimi zamestnancami.

cycling fotografia
Foto od tejvanphotos

Reklamná agentúra Make Stuff z Christchurch – Nový Zéland práve začala platiť svojim zamestnancom 5 dolárov denne, ak prídu do práce na bicykli. Ak sa zamestnancovi podarí praktizovať cykloturistiku aspoň počas polovice svojich pracovných dní za rok, spoločnosť zdvojnásobí ponuku na 10 dolárov denne a všetko sa vyplatí na konci roka vo forme hotovostného bonusu.

Od uskutočnenia ponuky minulý týždeň sa do tohto systému okrem jedného zapojili všetci zamestnanci.

Výmena áut za bicykle nie je len ekologickejší spôsob dopravy, ale zamestnanci hovoria, že akonáhle im prekrví telo z jazdy na bicykli, sú potom počas pracovného dňa oveľa energickejší. Navyše nemusia chodiť do posilovne a platiť si tam členstvo.

Make Tim Chesney povedal: „Chvíľu som si myslel, že by bolo skvelé motivovať zamestnancov nejakým spôsobom, aby chodili na bicykli. Som skutočne horlivý cyklista a peniaze sú v tomto prípade jednoznačne najsilnejším stimulom.“

„Môj inštinkt mi hovorí, že to môže byť pre našu prácu naozaj dobré. Viem, že sa cítim oveľa energickejšie a naozaj cítim prúdiť moju krv. “

Zdroj: goodnewsnetwork

 

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre