Myšlienka tohto článku a nižšie prezentovaných záberov vzišla z nedávnej série fotografií, ktorá sa objavila na BoredPande. Išlo totiž len o vírusové fotografie, o ktorých si ľudia mysleli, že sú skutočné, no opak bol pravou. Toto je zas opačný prípad. Mladý fotograf vytvára zábery, o ktorých si ľudia myslia, že nie sú skutočné, no oni naozaj sú.

“Ľudia na internete vás dokážu súdiť naozaj ľahko. Kedysi ma to veľmi obťažovalo, pretože vždy poukazovali na moju prácu a nazývali ju klamstvom. A to aj napriek tomu, že som strávil hodiny tým, aby som takéto zábery vôbec vytvoril,” povedal fotograf Albert. A aby uviedol veci na správnu mieru, neveriacim ľuďom tvorbu svojich nádherných fotografií aj vysvetlil.

1. ISS a mliečna dráha

Foto od boredpanda

Táto fotografia výrazne odštartovala fotografickú kariéru tohto fotografa. ISS (Medzinárodná vesmírna stanica) akurát prelietala nad Albertovým priateľom, ktorého môžete vidieť na fotografií. Navyše, v pozadí vidieť aj Mliečnu dráhu, čo vôbec nie je ľahké v Holandsku zachytiť. To, že na fotografii je skutočne raketa ISS potvrdili aj odborníci v danej oblasti. Fotografia ihneď pritiahla všetku pozornosť a okamžite sa našli ľudia, ktorí tvrdili, že to nie je reálny záber. Tento záber je však skutočne reálny.

2. Supermoon 2019

Toto je fotografov najnovší záber. Pre mnohých ľudí je taktiež “príliš dobrý na to, aby bol skutočný”. Alberta vytvorenie niečoho takého stálo množstvo práce, no výsledok naozaj stojí za to. A ako sám preukázal, okrem kvalitného fotoaparátu, dlhého plánovania a trpezlivosti je potrebný aj obrovský zmysel pre toto umenie.

3. Vybuchujúca sopka a mliečna dráha

Foto od boredpanda
Foto od boredpanda

Tieto dva obrázky sú “najextrémnejšie”. A to najmä prvý záber, kde môžete vidieť Mliečnu dráhu a vybuchujúcu sopku v Guatemale. Ľudia Alberta taktiež bombardovali správami, že ide iba o skvelú prácu s photoshopom. Nepáčil sa im najmä vrchol vľavo, ktorý si môžete všimnúť. Faktom však je, že vrchol sa nachádza nad hustou vrstvou hmly, takže preto vyzerá takto zvláštne. “Keby som využil photoshop, určite by som ho upravil lepšie, najmä daný vrch,” povedal chlapík. Plánovanie a celý výlet bolo to najťažšie, ale autor svoju námahu neľutujete, pretože to bol nezabudnuteľný zážitok a užil si aj výhľady. Na tieto výsledné zábery samozrejme potreboval viacero pokusov.

Zdroj

Zanechať komentár

avatar
  Subscribe  
Upozorniť