Fotografka objavuje skryté skvosty Zeme a dnes vám prinášame výber najlepších záberov

2603

Kristina Makeeva je známa ruská fotografka, ktorá si na Instagrame získala pozornosť 1,2 milióna ľudí. Umelkyňa z Moskvy totiž rada cestuje a snaží sa zachytiť krásne a nezvyčajné miesta. Od pokojných švajčiarskych jazier až po trhy v Monaku, každá jej fotografia dýcha atmosférou.

Zdroj: hobopeeba/Instagram
Zdroj: hobopeeba/Instagram
Zdroj: hobopeeba/Instagram

Hlavným posolstvom jej tvorby je vyzdvihnúť krásu prírody a kultúrne bohatstvo, na ktoré spoločnosť často zabúda. Vyzýva ľudí, aby chvíľu venovali pozornosť daným miestam a dokázali oceniť ich krásu a jedinečnosť.

Zdroj: hobopeeba/Instagram
Zdroj: hobopeeba/Instagram
Zdroj: hobopeeba/Instagram

Táto zbierka úžasných záberov je viac než len vizuálnou pastvou. Je pozvánkou na objavovanie sveta za našimi dverami a hranicami našej predstavivosti. Kristinina cesta naprieč kontinentmi a rozmanitými kultúrami ukazuje nielen fyzickú krásu týchto miest, ale naznačuje aj príbehy, históriu a tajomstvá, ktoré skrývajú. Každá fotografia, hoci je sama osebe úplným príbehom, je zároveň východiskovým bodom pre zvedavosť, podnecuje otázky a inšpiruje sny o cestovaní.

Zdroj: hobopeeba/Instagram
Zdroj: hobopeeba/Instagram
Zdroj: hobopeeba/Instagram

Prostredníctvom svojho objektívu Kristina Makeeva vyzýva, aby sme sa na svet pozerali inak. Aby sme si uvedomili vzájomnú prepojenosť nášho životného prostredia, krehkosť našej planéty a dôležitosť zachovania jej krásy pre budúce generácie. Jej práca je dôkazom sily perspektívy, schopnosti fotografie meniť vnímanie a prebúdzať hlbšie pochopenie pre svet okolo nás. Preto sa tomu nebráňte a neváhajte na vlastnej koži spoznávať a objavovať bohatstvo Zeme.

Zdroj

Ivana Božiková
Zdravím, volám sa Ivana a študujem filológiu v Banskej Bystrici. Rada čítam, píšem, zisťujem a vymýšľam, cestujem, spoznávam, smejem sa a nepohrdnem ani dobrým jedlom. Teší ma!
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre