Francúzsko povedalo STOP novým tažobným spoločnostiam a už nevydá jedinú licenciu na obohacovanie ropy a zemného plynu v krajine

435
oil photo
Photo by Svetoslav Nikolov

Nová vláda Emanuela Macrona sa prezentuje tiež ako environmentálna a ekologický založená a potvrdzuje to ďalším zákonom, ktorý by mal ušetriť našu planétu.Podľa ministra Nicolasa Hulota by mal zákon prísť do platnosti už túto jeseň a bude sa jednať o úplny zákaz vydávania nových licencií, ktoré sa budu zaoberať ťažbou ropy a zemného plynu. Nicolas Hulot je už dlhodobo známy aktivita a eko-žurnalista.

Nejedná sa o jedinú zmenu, ktorú Francúzsko zaviedlo, minulý rok znížili produkciu jadrovej energie z pôvodných 75% na 50%, čo vyvolalo rozruch ohľadom straty pracovných miest kedže museli uzavrieť až 20 reaktorov. Vláda Emanuela Macrona má v pláne aj naďalej rozširovať ekologické aktivity ako napríklad zredukovanie celkovej spotreby energie pre francúzske domácnosti.

zdroj

Zaujimavý Svet
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre