Herci, ktorí hrali hercov: 10 najslávnejších filmov s touto tematikou!

2728

Vitajte pri netradičnom zozname Herci, ktorí hrali hercov vo filmoch. Toto je 10 najznámešjích úloh tohto typu. V rebríčku nájdete filmy ako Kiss Kiss Bang Bang, Nebo nad Berlínom alebo Ed Wood.

Kiss Kiss Bang Bang

Kiss Kiss Bang Bang je mysteriózna krimi-komédia z roku 2005. Film sa natáčal v Spojených štátoch amerických a hlavné roly stvárnili Robert Downey Jr. a Val Kilmer. Prvý menovaný hral fiktívneho herca Harryho Lockharta.

Autor tejto fotografie je Gage Skidmore

Ave, Caesar! (Hail, Caesar!)

Komédia z roku 2016, ktorá sa nakrúcala v Japonsku, vo Veľkej Británii a v USA. Jednu z ústredných postáv hral George Clooney, ktorý vystupoval ako filmová superstar Baird Whitlock.

Autor tejto fotografie je Michael Vlasaty

Tropická búrka (Tropic Thunder)

Tento zoznam s názvom Herci, ktorí hrali hercov už druhýkrát obsahuje meno Robert Downey Jr.. Ten tu hral hlavnú postavu spolu s Benom Stillerom, ktorý snímku aj režíroval. Obaja v tejto vojnovej komédii z roku 2005 stvárnili úspešných hercov Tugga Speedmana (Stiller) a Kirka Lazarusa (Downey Jr.).

Autor tejto fotografie je ElHormiguero

Nebo nad Berlínom (Wings of Desire)

Wings of Desire je poetická fantasy dráma nakrútená vo Francúzsku a v Západnom Nemecku v roku 1987. Peter Falk, známy ako detektív Columbo, tu hral samého seba.

Autor tejto fotografie je Curtis Gregory Perry

Hriešne noci (Boogie Nights)

Americká dráma Hriešne noci bola natočená v roku 1997. V hlavných rolách sa predstavili Mark Wahlberg a Burt Reynolds. Kým druhý menovaný hral režiséra, Mark učinkoval v úlohe herca pre dospelých Dirka Digglera.

Autor tejto fotografie je Eva Rinaldi Celebrity Photographer

All About Eve

All ABout Eve je dráma vyrobená v USA v roku 1950. Svojho času bola ocenená šiestimi Oscarmi. Herečka Bette Davis si v hlavnej úlohe zahrala stárnucu divadelnú herečku Margo Channing.

Autor tejto fotografie je Movie-Fan

Ed Wood 

Ed Wood je americká komediálna a životopisná dráma z roku 1994, kde sa v ústredných rolách predstavili Johnny Depp a Martin Landau. Druhý z nich stvárnil skutočného amerického herca maďarského pôvodu Belu Lugosiho, ktorý sa preslávil najmä úlohou Draculu.

Autor tejto fotografie je GabboT

Sunset Boulevard

Už druhý americký film z roku 1950 v tomto zozname s názvom Herci, ktorí hrali hercov. Sunset Boulevard je dráma, kde sa ústrednej postavy zhostila Gloria Swanson. Hrala nemú herečku Normu Desmond.

Autor tejto fotografie je Castles, Capes & Clones

Premiéra (Opening Night)

Premiéra je dráma z roku 1977 natočená v USA. Hlavnú postavu stvárnila Gena Rowlands, ktorá si zahrala herečku menom Myrtle Gordon.

Autor tejto fotografie je Alan Light

Vtedy v Hollywoode (Once Upon a Time in Hollywood)

V žiadnom zozname, v ktorom sú herci, ktorí hrali hercov, nemôže chýbať práve táto snímka. Once Upon a Time in Hollywood je komediálna dráma z roku 2019, ktorá sa točila v Británii, v Číne a v USA. Leonardo DiCaprio sa v rámci hlavnej postavy predstavil ako herec Rick Dalton.

Zdroj

Tomáš Pajerský
Tomáš sa písaniu článkov a copywritingu všeobecne venuje už 10 rokov. Pravidelne prispieva svojou tvorbou do viacerých kategórii na našom webe a nižšie nájdete zoznam jeho článkov.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre