Slávni herci, ktorí produkujú vlastné filmy: Antonio Banderas, Danny DeVito alebo Salma Hayek!

105

Toto je zoznam slávnych hercov, ktorí produkujú vlastné filmy. V tomto rebríčku nájdete stálice ako Antonio Banderas, Danny DeVito alebo Salma Hayek.

Antonio Banderas

Antonio Banderas je oveľa plodnejší herec, než producent. Medzi hercov, ktorí produkujú vlastné filmy sa zaradil v roku 1999. Jeho prvý producentský počin bol film The White River Kid. Neskôr pridal aj ďalšie, za všetky spomeňme animovanú snímku Justin and the Knights of Valour z roku 2013 alebo sci-fi film Automata, ktorý vyšiel o rok neskôr.

Autor tejto fotografie je David Shankbone

Drew Barrymore

Aj Drew Barrymore začínala s producentskou kariérou v roku 1999, kedy vypomáhala pri filme Never Been Kissed. V rámci svojho produkovania vydala snímky ako Charlieho Anjeli, či sci-fi thriller Donnie Darko v roku 2001.

Autor fotografie je zuko1312

Warren Beatty

Warren Beatty sa radí k najväčším legendám Hollywoodu. Začínal ako herec, neskôr sa stal jedným z tých, ktorí produkujú vlastné filmy. Od roku 1967 táto legenda produkovala takmer každý film, v ktorom učinkovala. Okrem toho je aj úspešný režisér. Za film Reds z roku 1981 získal Oscara.

Autor tejto fotografie je thefoxling

Jackie Chan

Ikonický Jackie Chan sa tiež radí k hercom, ktorí produkujú vlastné filmy. Vo svojom repertoári má viac než 60 snímok, pri ktorých pracoval ako producent. Je predseda spoločnosti JCE Movies Limited, ktorá produkuje filmy pre Čínu aj USA.

Autor tejto fotografie je Gage Skidmore

Charlie Chaplin

Charlie Chaplin bol hviezda počas éry nemých filmov a má aj rozsiahle producentské resumé. Už v roku 1919 sa stal jedným zo zakladateľov produkčnej spoločnosti United Artists Corporation.

Autor tejto fotografie je twm1340

Tom Cruise

Tom Cruise produkoval značný počet filmov, v ktorých učinkoval. Jeho producentská kariéra začala v roku 1996 filmom Mission: Impossible a odvtedy produkoval každý film tejto franšízy. Produkoval aj film Posledný samuraj z roku 2003, oba filmy zo série Jack Reacher, ako aj pokračovanie populárnej série Top Gun (2022). Za zmienku ešte určite stojí, že Tom Cruise má pri každom filme, v ktorom hrá, zvláštnu klauzulu o predaji merchu s jeho podobizňou.

Autor fotografie je Gage Skidmore

Danny DeVito

Danny DeVito tiež patrí medzi hercov, ktorí produkujú vlastné filmy. Už v roku 1992 založil produkčnú spoločnosť a za posledných 30 rokov nakrútil viacero úspešných počinov. Za všetky spomeňme napríklad akčný thriller s Liamom ​​Neesonom Medzi náhrobnými kameňmi (2014) alebo drámu Freedom Writers z roku 2007 s dvojnásobnou oscarovou herečkou Hilary Swank v hlavnej úlohe.

Foto od Gage Skidmore

Jodie Foster

Oscarová herečka Jodie Foster je tiež známa produkciou filmov, v ktorých hrala a príležitostne ich aj režírovala. V roku 1985 produkovala svoje prvé dielo, o 10 rokov neskôr sa postarala aj o svoj prvý režisérsky počin. Bola to komédia Home for the Holiday.

Autor fotografie je Franz Richter (User:FRZ)

Tom Hanks

Tom Hanks vytvoril svoj prvý celovečerný producentský počin v roku 2000. Bol to film Cast Away, za ktorý získal aj nomináciu na Oscara za najlepšieho herca. Produkoval aj nedávnu drámu Muž menom Otto (2022), kde rovnako učinkuje v hlavnej úlohe.

Autor tejto fotografie je Dick Thomas Johnson

Salma Hayek

Na rozdiel od väčšiny vyššie spomenutých hercov, ktorí produkujú vlastné filmy, Salma Hayek nemá na svojom konte až tak veľa producentských počinov. Spoluprodukovala ale slávny film Frida z roku 2002, kde hrala v hlavnej úlohe. Neskôr pomohla produkovať aj ďalšie známe snímky. Spomeňme napríklad film The Prophet z roku 2014 alebo Septembers of Shiraz, ktorý vyšiel o rok neskôr.

Títo vyššie uvedení herci a herečky nie sú ani zďaleka jediní, ktorí produkujú vlastné filmy. Pozrite si aj druhé pokračovanie.

Zdroj

Tomáš Pajerský
Tomáš sa písaniu článkov a copywritingu všeobecne venuje už 10 rokov. Pravidelne prispieva svojou tvorbou do viacerých kategórii na našom webe a nižšie nájdete zoznam jeho článkov.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre