Historická sága POLDARK od apríla na vašich obrazovkách!

335

1 7

Predstavte si, že by si o vás vaši príbuzní mysleli, že ste mŕtvy. Po návrate domov by ste zistili, že vás už stihli oplakať a že všetko je inak, než bolo, keď ste odchádzali. Tak presne to sa stalo Rossovi Poldarkovi, hrdinovi známej historické ságy Winstona Grahama, ktorého dej sa odohráva na konci 18. storočia v anglickom Cornwalle.

Ross Poldark, ktorý strávil dlhý čas v bitkách Americkej revolúcie, svoj život po návrate z vojny každopádne nevzdáva, hoci jeho vyhliadky nie sú príliš ružové. Okrem toho, že mu zomrel otec, sa dozvedá, že jeho životná láska Elizabeth, ktorá ho rovnako ako ostatní považovala za mŕtveho, sa medzitým zasnúbila s iným mužom, ku všetkému s jeho bratrancom, Francisom. Či sa Rossovi Poldarkovi podarí získať späť ženu svojho srdca, alebo skôr nájde rozumné dôvody, prečo žiť bez nej sa dozviete v novom historickom seriáli Poldark, ktorý môžete sledovať od 8. apríla každú nedeľu o 21:00 na kanáli Epic Drama.

2 7

Samotná románová sága Poldark bola vo svojej dobe bestsellerom (prvý diel bol vydaný v roku 1945), ktorého sfilmovanie sa priam ponúkalo. Seriálové stvárnenie románu v štyroch sériách vzniklo medzi rokmi 2015 a 2018 pod vedením hneď piatich režisérov. Veľkolepé dielo začína návratom kapitána Poldarka z Ameriky a pokračuje jeho dobrodružstvami na pobreží juhozápadného Anglicka, v grófstve Cornwall. Hrdina si dáva ambiciózne ciele a okrem riešenia vlastnej komplikovanej rodinnej situácie sa snaží tiež ekonomicky pozdvihnúť svoju domovinu.

Poldark je hrdina, ktorý nie je nijako extra prikrášlený – autori seriálu v nadväznosti na Grahama priznávajú, že Ross si za niektoré svoje problémy môže sám – len sa na rozdiel od niektorých svojich spolupútnikov rozhodol, že bude konať dobro.

Podľa scenáristky Debbie Horsfieldové v sebe kombinuje prvky pána Darcyho z Pýchy a predsudku, Heathcliffa z románu Búrlivé výšiny, Edwarda Rochestera z Jany Eyrovej, Rhetta Butlera z Juhu proti Severu a Robina Hooda. Čo, ako znalci britskej kultúrnej oblasti iste uznajú, je kombinácia popravde neodolateľná.

3 7Na svoje si prídu aj milovníci prírody, ktorí ocenia exteriéry Cornwallu, juhozápadného cípu Anglicka, ktorý je známy divokou krajinou, rozsiahlym a rozmanitým pobrežím, mocným, rozbúreným oceánom a neobvykle nesvietenou atmosférou. Drsná krajina je plná baní, ktoré boli v minulosti hlavným zdrojom jej príjmov, pričom tá najznámejšia z nich nesie názov … Poldark.

V hlavných úlohách sa predstavia Aidan Turner (známy ako trpaslík Kili z Jacksonovho Hobita) alebo Eleanor Tomlinson (známa z filmov: Iluzionista, Alenka v ríši divov, Jack a obri). V úlohe hlavného protivníka Georga Warleggana exceluje Jack Farthing. A keď si tento skvelý seriál obľúbite, skúste si prečítať aj pôvodný päťdielny román, ktorý postupne vychádza v českom nakladateľstve Baronet.

 

4 6

5 66 5Zdroj fotografii: Epic Drama

www.epicdrama.cz

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.