Hlúpe trendy z oblasti ženskej krásy. Niektoré sú naozaj nadmieru bizarné. Posúďte sami.

8966

Trendy prichádzajú a odchádzajú – niektoré s nami zostávajú dlhšie, no vo všeobecnosti platí, že nemajú príliš dlhú trvácnosť. Za to majú tendenciu sa vracať. Ale dajme si ruku na srdce, niektoré trendy sú také katastrofálne, že ich “odchod” je to najlepšie, čo sa im môže stať. 

Určite každý jeden z nás prepadol vo svojom živote aspoň raz nejakému trendu, predsa len sa človek častokrát prispôsobuje väčšine bez hlbšieho zamyslenia sa. Čo takto sa dnes pozrieť na módne výstrelky v oblasti líčenia? Dá sa povedať, že vo väčšine prípadov s nimi prišla nejaká celebrita a masy žien sa nechali strhnúť jej vplyvom. Po čom možno nasledovala etapa hanby a ľútosti. Našťastie to len málokedy malo trvalejšie následky. 

Koniec koncov výber toho, či budete trendy nasledovať alebo nie, je len a len na vás. Je tiež dôležité si povedať, že krása je závislá na subjektivite každého jedinca. 

Dlhé chĺpky v nose

Screen Shot 2019 05 12 at 11.29.41 AM
Zdroj: ranker.com

V roku 2017 sa na Instagrame objavil kontroverzný trend v oblasti módy a krásy tváre. Ľudia si nechávali zakomponovať falošné chĺpky do nosa tak, aby boli dlhšie a hustejšie a výrazne presahovali otvor nosnej dierky. Následne sa fotili a fotky uverejňovali na sociálnych sieťach. Zvláštna snaha o to, pôsobiť “prirodzene” nemyslíte? 

Nechty s hrbolčekmi

template diptych lede201
Zdroj: ranker.com

Rok 2017 bol na bláznivé nápady nepochybne nadmieru plodný. Vlogerka Natasha Lee prišla s novým trendov v oblasti manikúry – nechty, ktoré by vyzerali ako tvár posiata pupienkami. Ako docieliť tohto efektu? Stačí si medzi jednotlivé vrstvy laku, natrieť nechty krémom – tým vytvoríte efekt hrbolčekov a šupiniek.

“Bublinkové” nechty

bubble nails feature entity
Zdroj: ranker.com

Prvýkrát sa tento trend medzi ľuďmi začal šíriť už v roku 2009, no oficiálne “prerazil” až v roku 2015. Celý efekt pripomína situáciu, kedy by ste si na necht nalepili žuvačku. Jednoducho ide o to, že sa na vašom nechtovom lôžku nachádza nespočetné množstvo vrstiev laku na sebe. 

Hrubá maskara

clumpy mascara photo u1
Zdroj: ranker.com

Kedysi boli riasy nalíčené viacerými vrstvami maskary považované za hotové kozmetické faux pas, to sa ale v roku 2015 zmenilo. Na základe vzoru ikon 60. rokov ako Twiggy, začali vizážisti propagovať hrubý nedokonalý vzhľad mihalníc. Rozhodne nejde o najhoršie vyzerajúci trend, ale veríme, že mihalnice dostali poriadne zabrať.  

Nalíčené uši 

ear makeup photo u1
Zdroj: ranker.com

Je prirodzené dávať si make – up na pleť na tvári, pri čom netreba zabúdať ani na spodnú časť lícnych kostí. V poriadku je i rúž na pery alebo očné tiene na pohyblivú časť očného viečka. Ale počuli ste o tom, že by si niekto líčil aj uši? 

Make-up ako po prehýrenej noci

hangover makeup photo u1
Zdroj: ranker.com

V roku 2015 išlo o pomerne veľký trend na území Japonska i Kórei. Samozrejme, podstatou nebolo to, že sa ženy každý večer opíjali, aby ráno vyzerali ako “po opici”. Ide totiž len o ilúziu make-upu, pri ktorej by mal človek vo výsledku vyzerať ako po prehýrenej noci s veľkým množstvom vypitého alkoholu. Hlavným znakom bola bledá pokožka a červené oči.

Obočie v tvare vtáčieho pera

feather eyebrows photo u1
Zdroj: ranker.com

Trendov okolo úpravy obočia bolo naozaj neúrekom. Jedným z nich je toto obočie v tvare vtáčieho pera podľa vzoru fínskej vizážistky Stelly Sironen (tá za tento nápad vďačí svojmu priateľovi). Základom je husté obočie, ktoré rozdelíte na dve polovice a jednu polovicu vyčešete smerom nahor a druhú smerom nadol. 

Trblietky do vlasov

glitter roots photo u1
Zdroj: ranker.com

Existuje určitý typ žien, ktoré tak trochu pripomínajú straky a páči sa im všetko, čo sa ligoce. Dokonca sú posadnuté trblietkami a dávali by si ich naozaj všade – napríklad aj do vlasov v oblasti korienkov. V skutočnosti to však vyzerá akoby by ste vo vlasoch mali obrovské množstvo lupín a trblietky budete vymývať aspoň týždeň. 

Zdroj 

Zdravím. Moje meno je Eliška a momentálne študujem veterinárnu medicínu. Napriek tomu ma vždy bavilo písanie, ktoré je mojou záľubou dodnes. Takisto veľmi rada čítam, učím sa a spoznávam nových ľudí. Snažím sa byť vždy milá a usmievavá. Zvyšok voľného času vždy rada venujem zvieratám.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.