Honba za slonovinou stojí Africký turizmus 25 miliónov ročne

" Investičná návratnosť vybudovania jednej rezervácie je podobná ako pri investovaní do školstva, vzdelania či dokonca stravovania" Hovorí ekonóm Brendan Fisher.

198

Aj napriek opatreniam je každý rok vyhubených množstvo Slonov Afrických kvôli slonovine po ktorej je vo svete stále veľký dopyt. Aj keď sa súkromné organizácie snažia ako môžu bez väčšej investície od vlády sa opatrenia realizujú naozaj ťažko.

slon2

Aby sa veci pohli a vláda sa viac zaujímala o osud ohrozených zvieracích druhov v krajine bola uskutočnená štúdia (journal Nature Communications ) do ktorej sa zapojili výskumníci z Univesity of Vermon a známej University of Cambridge a dospeli k záveru, že straty ktoré krajina utrpí pytliactvom ďaleko prevyšuje náklady, ktoré sú vynakládané na stavbu rezervácií pre slony. Približná ročná strata spôsobená úbytkom slonov v krajine činí 25 miliónov dolárov v turistickom priemysle.

„Morálne a etické dôvody prečo zabraňovať pytliactvu tu boli vždy ale nie každý ich zdieľal. Náš výskum teraz ukazuje, že investícia do záchrany slonov je správny ekonomický krok pre mnoho afrických krajín.“

Robin Naidoo – Vedúci výskumu

slon1

Ilegálny obchod so slonovinov stojí Afriku ročne 20 – 30 tisíc zabitých slonov, čo je alarmujúce číslo. Slonovina ide „na dračku“ najmä v Číne a Juhovýchodnej Ázií.

slon3

„Za každy preinvestovaný dolár dostanete v priemere 1,78 dolára späť to je celkom dobrý deal nie?“

Prečítajte si tiež: Zaujímavosti a fakty o slonoch

 

Foto: Pixabay

zdroj

Zaujimavý Svet
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre