Horlivý počítačový programátor, ktorý zmenil sociálne správanie ľudí

167

Novodobým technológiám treba dať priestor. S inováciami sa jednoducho musíme naučiť žiť a prispôsobovať tomuto trendu aj náš život. Každé jedno ráno sa aktualizuje nie len náš počítač, ale aj myseľ a telo. Takéto fungovanie už nie je žiadnou novinkou a všetko čo sa zajtra objaví v rámci tohto rýchleho cyklu, je o niekoľko dní zastarané.

 

Ako rýchlo sa človek dokáže prispôsobiť

Aj vy ste zrejme počuli o tom, že niektoré osoby sa zmeniť nedajú. Dovoľujeme si ale tvrdiť opak. V prvom rade to závisí od okolia, v akom sa konkrétny človek nachádza, čo by znamenalo, že to všetko niekedy záleží len na druhých.

 

Ani v prípade nadväzovania sociálnych kontaktov cez internet sme priveľa presviedčania nepotrebovali. Je to o jednoduchosti a pohodlí, ktoré nám dokáže niektoré kroky životnou cestou spríjemniť. a jej silu, sociálna sieť, s ktorou prišiel jeden horlivý počítačový programátor počas štúdia na Harvardskej univerzite.

 

Zábava, ktorá sa dokonale ujala

Zrejme ho to asi bavilo, pretože ešte pred vznikom Facebooku svojim spolužiakom vytváral rôzne iné špeciálne programy a aplikácie, napríklad Coursematch, kde išlo o zverejnenie ľudí, ktorí získali titul, ale samozrejme aj mnohé iné veci , ktoré mu cestu jeho životom spríjemnili.

 

Až v roku 2004 prišiel so špeciálnou sieťou, ktorá mala umožniť vytvárať profily konkrétnym ľuďom. Sieť bola okamžite rozšírená z domovskej na ďalšie univerzity.

facebook fotografia

Od septembra 2006 bola používaná aj mimo vzdelávacích inštitúcií pre každého, kto mal registrovanú e-mailovú adresu. Dnes sa do nej prihlásite aj z , či klasického počítača. Stránka je naďalej slobodná na vstup a prináša zisk prostredníctvom príjmov z reklamy. Yahoo a Google sú medzi prvými spoločnosťami, ktoré prejavili záujem o jej odkúpenie, pričom sa diskutuje o ponuke údajných 2 miliárd dolárov.

 

Pre nás je však oveľa dôležitejšie, že sme si vďaka tejto dokonalej sieti dokázali rozšíriť obzor o nové poznanie, priateľov a kontakty.

Zaujimavý Svet
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre