Adele – jej alter ego, hudobný vzor i zbierka na charitu. Kto je táto obdivuhodná žena?

475

Ste fanúšikmi speváčok s veľkým hlasom? Tak potom určite poznáte Adele. Ženu, ktorá si v živote prešla mnohými peripetiami, no napriek tomu zostala vždy stáť pevne na zemi. Hudbu miluje a je to na nej aj vidieť. 

Čo by ste však na začiatok mali o nej vedieť, je určite jej rodné meno, ktoré znie Adele Laurie Blue Adkins. Získala mnohé ocenenia a fanúšikovskú základňu má po celom svete. Okrem jej známych pesničiek by sa ale patrilo si niečo povedať aj o nej samej. Toto vás možno prekvapí. 

Ak sa s ňou chcete stretnúť v zákulisí, musíte zaplatiť

Zdroj: wikimedia common

Je to celkom jednoduché. Chcete fotku, podpis alebo rozhovor? Všetko niečo stojí a Adele má jednu podmienku, musíte spoločnosti SANDS venovať aspoň 20 dolárov. Nebojte sa, ide o charitatívnu organizáciu, a teda ušľachtilý cieľ a Adele takto už vyzbierala tisíce. 

Videoklip jej piesne „Hello” videlo takmer 200 miliónov ľudí za jeden týždeň

Za prvých 48 hodín sa toto číslo vyšplhalo na 50 miliónov zhliadnutí, čím sa v roku 2015 stalo najslávnejším debutom hudobnej skladby.

Vymyslela si alter ego menom Sasha Carter

Zdroj: flickr

Aby pred vystúpením dokázala zvládnuť extrémny stres a napätie a prekonať samu seba, vytvorila si osobnosť, ktorá jej v tom pomohla. Vytvorila si alter ego, ktoré jej umožní vyjsť na pódium (jednoducho ako niekto celkom iný). 

Svoju postavu vzťahuje len smerom k sebe 

Zdroj: shutterstock

Nedá sa povedať, že by jej ani trochu nezáležalo na tom, čo si ľudia myslia, no keď sa v roku 2015 vzdala cukru, v prvom rade sa tak rozhodla kvôli sebe v zmysle zachovania svojho zdravia. Celý čas tvrdila: „Nechudnem preto, že mi niekto povie, že by som mala.”

Golfovým vozíkom takmer zrazila Seana Combsa

Adele bola v štúdiu na natáčaní videoklipu k albumu 21. Práca však trvala dlho a bola naozaj vyčerpávajúca, preto sa rozhodla urobiť si prestávku a previesť sa na golfovom vozíku, keď však zbadala Combsa bola taká nadšená, že omylom namiesto brzdy pridala plyn a takmer ho zrazila. 

Premiér Gordon Brown jej poďakoval za to, že počas recesie bola pre ľudí „svetlom“ 

Zdroj: flickr

Počas nepokojných časov, ktoré panovali v Spojenom kráľovstve v dôsledku globálnej hospodárskej krízy jej samotný premiér Brown poďakoval za to, že bola „svetlom na konci tunela“. Nielen svojimi piesňami, ale aj osobnosťou. 

Amy Winehouse inšpirovala Adele, aby sa naučila hrať na gitare a napísala svoju prvú pieseň

Zdroj: wikimedia common

Amy bola pre ňu skutočne veľkou inšpiráciou. Vďaka jej vzoru napísala svoju prvú pieseň „Hometown Glory“. Dokonca o Amy povedala: „Nemyslím si, že si niekedy uvedomila, aká je geniálna a aká je dôležitá.” Obdivovala jej spev, ale i prednes a emócie, ktoré vždy do piesne vkladala a presne taká, chcela byť aj Adele. 

Bola obvinená, že pieseň „Hello“ ukradla

Našlo sa veľa ľudí, ktorým sa pieseň zdala ukradnutá, ako kópia (prerobená či prepracovaná) skladba Toma Waitsa “Martha” z roku 1973.

Producent nahrávky Greg Kurstin priznal, že Adele sa skutočne Waitsom inšpirovala, no do piesne vložila kus seba, čo ju robí originálnou. 

Zdroj 

Eliška Zuzulová
Zdravím. Moje meno je Eliška a momentálne študujem veterinárnu medicínu. Napriek tomu ma vždy bavilo písanie, ktoré je mojou záľubou dodnes. Takisto veľmi rada čítam, učím sa a spoznávam nových ľudí. Snažím sa byť vždy milá a usmievavá. Zvyšok voľného času vždy rada venujem zvieratám.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre