Hviezdny Kirk Douglas zomrel vo veku 103 rokov a celý svoj majetok v hodnote 61 miliónov dolárov rozdal na charitu!

1130

Možno ho niektorí poznáte, iní poznáte skôr jeho slávneho syna Michaela. Kirk Douglas bol všestranne nadaný človek, veď pôsobil ako herec, režisér, producent či autor. Pre tie mladšie generácie je menej známy najmä svojim úctyhodným vekom, ktorého sa dožil. Znamená to totiž aj to, že jeho hviezda najviac svietila ešte počas zlatého veku Hollywoodu, kedy sa dokázal presadiť.

View this post on Instagram

It is with tremendous sadness that my brothers and I announce that Kirk Douglas left us today at the age of 103. To the world he was a legend, an actor from the golden age of movies who lived well into his golden years, a humanitarian whose commitment to justice and the causes he believed in set a standard for all of us to aspire to. But to me and my brothers Joel and Peter he was simply Dad, to Catherine, a wonderful father-in-law, to his grandchildren and great grandchild their loving grandfather, and to his wife Anne, a wonderful husband. Kirk's life was well lived, and he leaves a legacy in film that will endure for generations to come, and a history as a renowned philanthropist who worked to aid the public and bring peace to the planet. Let me end with the words I told him on his last birthday and which will always remain true. Dad- I love you so much and I am so proud to be your son. #KirkDouglas

A post shared by Michael Douglas (@michaelkirkdouglas) on

Bol tiež skvelým človekom, pretože vždy pomáhal charitám, no pomohol napríklad aj s budovaním škôl či nemocníc. A misia filantropa dokonca neskončila ani po jeho smrti. Takmer celý svoj majetok (61 miliónov dolárov) rozdal na dobré účely. Zaujímavý je tak fakt, že svojich blízkych nechal bez dedičstva. „S obrovským smútkom my a moji bratia oznamujeme, že nás Kirk Douglas opustil vo veku 103 rokov. Vždy pomáhal ľuďom, veril v spravodlivosť a stanovil štandard, o ktorý sa všetci usilujeme,“ napísal syn Michael k úmrtiu svojho milovaného otca. Michael nezdedil po otcovi nič, no sťažovať sa určite nemá dôvod, pretože sám má na svojom konte milióny.

Foto od ZS

Kirk pomáhal mnohým charitám a svoje peniaze rozdával jednak študentom zo znevýhodnených rodín, aby im pomohol so vzdelaním, no okrem mladých ľudí sa zaujímal aj o ľudí v staršom veku. Napríklad v roku 2015 daroval 15 miliónov dolárov na výstavbu pavilónu starostlivosti o pacientov s Alzheimerovou chorobou. Bol to dobrák od kosti, čo si uvedomovali jeho kolegovia, ale najmä rodina. Svoje vyhlásenie uzavrel Kirkov syn takto: „Dovoľte mi skončiť slovami, ktoré som mu povedal počas jeho posledných narodenín a ktoré tu zostanú s nami už navždy: „Ocko, nekonečne ťa milujem a som taký hrdý, že som tvoj syn.“ Tieto krásne slová adresoval svojmu otcovi Michael.

 

 

Zdroj

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre