Kirk Douglas bol všestranne nadaný umelec a osobnosť Hollywoodu, no jeho hviezda v 103 rokoch svieti už len v nebi

972

S vysokou pravdepodobnosťou ste už zachytili správu o tom, že zomrel jeden z najznámejších hercov Kirk Douglas. Mladšia generácia ho zrejme až tak dobre nepozná, no staršie ročníky ho poznajú veľmi dobre. Pozrieme sa trochu bližšie na jeho život, ktorý nebol obyčajný. Považuje sa za jedného z posledných hercov zlatého veku Hollywoodu. Aj keď Kirk zomrel, tak jeho charizma a šarm tu budú už navždy. Dožil sa úctyhodných 103 rokov a okrem toho, že bol herec, tak bol aj vojakom, režisérom, producentom či autorom.

A tu je 7 dôvodov prečo bol a vždy bude jedným z najobdivovanejších ľudí v Hollywoode:

Vždy tvrdo pracoval

Narodil sa v chudobnej židovskej rodine, no mal pevnú vôľu. Predtým ako sa stal hviezdou robil všetko možné, aby zarobil peniaze. Bol napríklad obyčajným predavačom občerstvenia. 2 roky pôsobil ako vojak, pričom bojoval aj v 2. svetovej vojne. Po skončení vojny začal hrať v reklamách a dostal aj divadelné roly až potom sa tvrdou prácou prepracoval na filmového herca.

Vždy hovoril to, čo si myslel

Hovorí sa, že sláva a peniaze zmenia človeka. To však nemožno povedať o Kirkovi. Bol známy aj tým, že vždy povedal čo si myslí a nedával si príliš servítku pred ústa. Dokonca sám seba označil za najneobľúbenejšieho herca. To však samozrejme nie je pravda, jeho zmysel pre humor a priamočiarosť mala vždy obrovskú fanúšikovskú základňu a ľudia ho za to, aký je zbožňovali.

Nemocniciam a školám daroval milióny

Kirk vedel aké ťažké je vyrastať v chudobnej rodine. Aj preto sa rozhodol, že ľuďom v podobnej situácii bude pomáhať. Spolu s manželkou nazbierali 80 miliónov dolárov a darovali ich na výstavbu škôl, nemocníc, či na stavbu detských ihrísk a podobne. Tvrdil, že raz mu matka povedala, aby pomáhal iným a on na to nikdy nezabudol.

Bol skvelým manželom a milujúcim otcom

Svoju druhú ženu Annu Buydensovu si vzal ešte v roku 1954 a bol šťastne ženatí až do poslednej sekundy svojho života. Mal celkom 4 synov a 4 vnúčatá. Najznámejší syn je Michael Douglas, ktorý je až do dnešných dni taktiež veľká hviezda vo svete filmu. Hoci mal dve ženy a od každej 2 synov, tak snažil sa tráviť so všetkými čas čo možno najviac a narovnako.

Získal významnú Cenu akadémie potom, čo utrpel mŕtvicu

Kirk bol veľmi dlho zdravý a nemal vážne problémy až kým neprišiel rok 1996, kedy utrpel dosť ťažkú mŕtvicu a prestal rozprávať. No nikdy nestratil nádej a s pomocou blízkych sa opäť naučil rozprávať. Aj keď už nikdy nebol v takom zdravotnom stave, v akom si možno sám prial byť, tak dokázal plnohodnotne fungovať. V tom čase získal aj významné ocenenie zvané „Academy Award“ alebo po slovensky Cenu akadémie.

Bol najstarším aktívnym blogerom na svete

Bol tiež vojak, filantrop, herec, režisér a v neposlednom rade producent. Mal skvelé písacie schopnosti, čo dokázal perfektne využiť. Písal pre rôzne internetové platformy, napríklad pre HuffPost. Nuž a v neposlednom rade bol tiež údajne najstarším blogerom na svete.

Vystupoval vo viac ako 90 filmoch a televíznych reláciách a získal množstvo ocenení

Najznámejšie filmy, v ktorých hral sú Spartacus, Ace in the Hole, The Vikings a Lust For Life, no hral celkom vo viac ako 90 ďalších. Produkoval 30 filmov a režíroval 2. Pre Hollywood bol veľmi vzácny, keďže bol všestranne nadaný. Za svoje počiny získal aj pochopiteľne množstvo významných ocenení. Ocenenia však zbieral aj inde, napríklad za svoju vojenskú službu či za to, koľko toho ponúkol v oblasti zábavného priemyslu.

 

 

Zdroj

Foto: Brightside

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre