IKEA je známou firmou, no takéto kroky od nej sú úctyhodné. Venuje sa charite a výrazne pomôže aj planéte

472

IKEA, obľúbený dodávateľský reťazec nábytku, práve oznámila, že v obchodoch a reštauráciách už nebude používať plasty na jedno použitie.

IKEA fotografia
Foto od technochick

Počnúc rokom 2020, 363 predajní po celom svete odstráni všetko plastové, od plastových dosiek na jedno použitie, nápojových miešadiel, pohárov, riadu a slamiek až po mraziace vaky, vrecia na odpadky a obaly. Táto iniciatíva je vítaným krokom k pokusu spoločnosti odstrániť plastové materiály na báze ropy zo všetkých svojich výrobkov do augusta 2020. A nie len to, spoločnosť tiež investovala až 1,7 miliardy dolárov do 100% obnoviteľnej energie.

Zoznam charitatívnych a ekologicky šetrných aktivít IKEA by mohol trvať dlhodobo. Darovali už 450 miliónov dolárov na pomoc regiónom zasiahnutým zmenou klímy, teraz predávajú solárne panely vo svojich obchodoch a dokonca poskytujú pomoc pre mačky a zabezpečujú im prístrešia resp. útulky.

Všetky tieto iniciatívy sú súčasťou ich odhodlania byť spoločnosťou, ktorá je „dobrá pre ľudí i pre planétu.“

„Prostredníctvom našej veľkosti a dosahu, máme príležitosť inšpirovať a umožniť viac ako 1 miliarde ľudí žiť lepšie životy. Zmena bude možná iba vtedy, ak budeme spolupracovať s ostatnými a podnikať. Sme odhodlaní prevziať vedenie a spolupracovať so všetkými – od dodávateľov surovín až po našich zákazníkov a partnerov, “ povedal Torbjörn Lööf, výkonný riaditeľ Inter IKEA.

Zdroj

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre