17 faktov o Jamiem Oliverovi, ktoré vás dozaista prekvapia

10269

Jamieho Olivera netreba príliš predstavovať. Svetoznámy kuchár je preslávený svojím hravým šarmom a jednoduchými receptami. Však, kto už by ho nepoznal z televíznych kanálov o varení. Všetci vieme, že pole jeho pôsobiska je Veľká Británia, avšak málo ľudí vie, že Jamie v pochádza z Kanady.

Daily Mail
Daily Mail
 • Jamie Oliver je dyslektik a svoju prvú knihu prečítal do úplného konca až v jeho 38 rokoch.

 

 • Tajne zbiera naplavené drevo z vody. Vraví, že možno to znie šialene, ale dobré kúsky takéhoto dreva na výrobu krájacej dosky v obchode stoja príliš veľa.

 

 • Aj keď často zdieľa fotografie svojej rodiny na sociálnych sieťach, Jamie Oliver zakázal jeho deťom mať vlastné telefóny a účty na sociálnych sieťach.

 

 • Jamie je povestný bláznivým pomenovávaním svojích detí. Má 5 detí, ktoré sa volajú Poppy, Daisy, Petal, Buddy a River. Aj keď v angličtine sú tieto mená v celku v poriadku, v našej slovenčine znejú trochu smiešne: Poppy-mak, Daisy-sedmokráska, Petal-okvetný lístok, Buddy-kamoš. Ak sa chcete zasmiať ešte viac, pozrite sa na ich celé mená; Daisy Boo Pamela Oliver, Poppy Honey Rosie Oliver, Buddy Bear Maurice Oliver, Petal Blossom Rainbow Oliver, River Rocket Oliver.
Hello!
Hello!
 • Jamie si myslí, že v príprave BBQ a grilovačiek sú lepšie ženy než muži.

 

 • V Anglicku je Jamie druhým najpredávanejším autorom po J.K. Rowling autorke Harryho Pottera.

 

 • Jedným z jeho prvých úspechov bolo pripravovať catering pre vtedajšieho premiéra Tonyho Blaira na Anglo-talianskom summite.

 

 • Hoci „šéfkuchár bez čapice“ odmietol niekoľko ponúk pózovať nahý pre časopis, Nestlé, či Coca-Colu, tvrdí, že svojej žene Jools pravidelne dopraje nahé varenie v ich kuchyni. Raz priznal, že nie vždy to dopadlo dobre. Jeden valentínsky večer, keď nahý varil, si popálil svoje intímne miesta.
facebook.com
facebook.com
 • Jeho pseudonym „The naked chef“ (u nás „ˇŠéfkuchár bez čapice“) bol pre neho zo začiatku dôvodom k obavám. Bál sa ako to pochopí jeho mama a či si nebude myslieť, že je pornohviezda. Toto meno však v skutočnosti odkazuje na jeho „nahý“ kuchársky štýl: jednoduché suroviny a žiadne zbytočnosti.

 

 • Majetok Jamieho sa odhaduje na 450 miliónov dolárov. To je viac ako majetok Gordona Ramsayho, Nigelly Lawson a Hestona Blumenthala dokopy.

 

 • Vydal viac ako 20 najpredávanejších kuchárských kníh, ktoré boli preložene do viac ako 40 jazykov.

 

 • V roku 2003 mu bolo udelené MBE a stal sa členom Rádu Britského impéria za jeho prínos v oblasti gastronómie.
foodrevolutionday.org
foodrevolutionday.org
 • Jamie vlastní viac ako 30 reštaurácií po celom svete.

 

 • Jamieho najlepším receptom na „opicu“ je zjesť plnú polievkovú lyžicu mletej rasce. Tvrdí, že funguje na 100%.

 

 • Ak si chcete pozvať Jamieho Olivera do svojej krajiny vyjde vás to poriadne draho. Okrem toho, že mu za to dáte honorár, musíte mu preplatiť cestovné a ostatné náklady pre celú jeho rodinu, s ktorou takmer vždy cestuje. Navyše, čakacia doba na jeho návštevu sú zhruba 2 roky.

 

 • Okrem varenia má Jamie vášeň pre hru na bicie. Na strednej škole dokonca pôsobil v kapele.

 

 • Jamie Oliver založil Food Revolution Day, globálny gastronomický projekt s cieľom zmeniť zlú stravu v predškolských a školských zariadeniach po celom svete. Takto tlačí na vládu krajiny, mení jedálniček, vykonáva osvetu a diskutuje o problémoch. Ambasádorom Jamieho Food Revolution Day pre Slovensko je organizácia Jeminé.
Jamie Oliver
Jamie Oliver

Pre všetkých nadšených profi aj menej profi kuchárov sú Jamieho knihy Bibliou. Určite ňou spravíte radosť vašemu blízkemu alebo aj sebe.

Pre všetkých nadšených profi aj menej profi kuchárov sú Jamieho knihy Bibliou . Určite ňou spravíte radosť vášmu blízkemu alebo aj sebe.

 

Jamieho Instagram si môžete pozrieť TU.

Zdroj: news.com, foodrevolutionday.org

Zaujimavý Svet
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre