Japonské biele jahody – Lahodné ale rovnako drahé pochúťky, zaplatili by ste toľko za jednu jahodu?

2551

To, že je Japonsko krajinou zvláštností, ktoré nenájdete nikde inde na svete sme vám už niekoľkokrát dokázali. Dnes tu pre vás máme ďalšiu zvláštnosť, ktorú len tak v západnom svete nezoženiete. Ide o špeciálne biele jahody, ktoré sú nielen lahodné ale aj pekné drahé.

Biele jahody
Foto: Youtube.com

Japonské biele jahody neohúria len svojou farbou, či cenou, ale ich prednosťou alebo skôr zvláštnosťou je aj ich veľkosť. Jedna takáto jahoda váži aj 50 gramov . Toto „biele zlato“ je pritom hodnotené na 1080 za kus, čo je v prepočte približne 10 dolárov (môžte si zakúpiť aj maličké balenie v hodnote 40 dolárov).

Japonsko
Foto: Youtube.com

Jediný farmár na svete, ktorý tieto jahody pestuje je Tejima-San . Pomocou kríženia a obmedzenia slnečného žiarenia dokáže farmár vyprodukovať čisto bielu jahodu tak zvonka ako aj zvnútra . Obmedzenie slnečného žiarenia nemá pritom žiaden dopad na chuť jahôd .

Práve naopak, jahody chutia ako sladkosti s podtónom ananásu. Šanca, že sa vám podarí vypestovať takúto jahodu pri dodržaní presného postupu je pritom len približne 10%, čo je zrejme aj dôvod pre niekoho vysokej ceny.

Japonske jahody
Foto: Youtube.com

Jahody sa balia do luxusných a darčekových balení podobným tým na šperky . Sladké japonské jahody sa nakupujú predovšetkým ako darček.

 

zdroj

Zaujimavý Svet
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre