Jason Statham je jedným z popredných akčných hrdinov silnej generácie – niektorí tvrdia, že je to aj posledný akčný hrdina. Hral v nespočetne veľa filmoch a vyskúšal si už takmer každú možnú rolu, no najviac ich bolo a stále je tých akčných. Je o ňom známe, že ako jeden z mála nepotrebuje dabléra resp. využíva ho len vo veľmi výnimočných prípadoch. Drvivú väčšinu nebezpečných scén dokáže odohrať sám. Prečítajte si ďalšie fascinujúce fakty o tomto mimoriadnom hercovi.

jason statham fotografia
Foto od ANSPressSocietyNews

Fakt č. 1: Statham sa narodil do hudobnej rodiny. Mali dokonca svoju kapelu. Jeho otec bol spevák, jeho starší brat hral na gitaru a Jason na bicie.

Fakt č. 2: Jason bol jedným z najlepších britských potápačov, súťažil aj na rôznych súťažiach. Na majstrovstvách sveta dokonca skončil na výbornom 12. mieste.

Fakt č. 3: Je členom futbalového klubu s názvom Hollywood United FC, ktorý založil gitarista Sex Pistol Steve Jones. Medzi jeho spoluhráčov patria Dermot Mulroney, Robbie Williams či Vinnie Jones.

Fakt č. 4: Jason trikrát zlyhal na svojich vodičských skúškach.

Fakt č. 5: Impozantné je, že herec si robí takmer všetky svoje kaskadérske kúsky sám. Je ako taká britská verzia Jackieho Chana.

Fakt č. 6: Medzi najnebezpečnejší kúsok, ktorý predviedol úplne sám bez dabléra, bol okamih, kedy visel z helikoptéry približne 700 metrov nad centrom Los Angeles. Jediná vec, ktorá ho držala bol opasok a tenký drôt.

Fakt č. 7: Pred filmom Rallye smrti sa pripravoval neuveriteľným spôsobom. Trénoval tak tvrdo, že jeho telesný tuk klesol z 20% na 6%.

Fakt č. 8: Zaujímavé tiež je, že svoju kariéru začínal ako pouličný predajca. A venoval sa aj modelingu ešte predtým, než sa stal hercom.

Fakt č. 9: Počas jeho kariéry sa stala taká kuriozita, kedy ho zatkli za vedenie golfového autíčka, ktoré sa preháňa po ihrisku. Stalo sa to v roku 2010 po jednej párty.

Fakt č. 10: Zdá sa, že je veľmi všestranný športovec. Je o ňom známe, že je veľmi dobrým hráčom šachu.

Zdroj

Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.