Je „čínske mučenie vodou“ ten najhorší spôsob smrti, ktorý vymyslel človek?

8145

Keď ide o mučenie a praktiky spojené s ubližovaním vlastnému druhu je človek naozaj vynaliezavý a kreatívny prípad. Dnes vám predstavíme podľa nás najhoršiu (alebo určite jednu z najhorších) mučiacich metód, ktoré človek vymyslel len aby sa dostal k tomu po čom túži.

Takzvané „čínske mučenie vodou“ je spôsob mučenia, ktorý bol inšpirovaný prírodným úkazom, ktorý môžete vidieť v mnohých jaskyniach. Voda v jaskyniach má tendenciu stekať po stenách a pomaličky kvapkať na zem. Trpezlivosťou a časom sa aj maličkým kvapkám postupne podarí nejakým spôsobom zdeformovať povrch na ktorý dopadajú. Prečo nevymeniť povrch jaskyne za ľudskú hlavu? Pomyslel si človek a dokonalý spôsob mučenia bol na svete.

Pri „čínskom mučení vodou“ obeť znehybnia a umiestnia pod prístroj, ktorý v malých množstvách prekvapkáva vodu na jedno miesto, ktoré sa nachádza na ľudskom tele.

“ Odborníci“ svojej doby vybrali za vhodné miesto práve čelo kedže ide o citlivú časť hlavy blízko mozgu. Následkom neškodných kvapiek padajúcich na hlavu obete je najskôr len neškodný pocit kvapkajúcej vody, neskôr nepríjemný pocit kvapkajúcej vody, o týždeň vám kvapky vody znejú akoby vám niekto bubnoval po hlave o mesiac už cítite neskutočnú fyzickú aj psychickú bolesť.

Obeť sa následne zblázni a vyzradí všetko (aj to čo nie je pravda preto je mučenie veľmi neefektívny spôsob ako sa dnes dostať k informáciam). A ak by vám kvapky nejakým zázrakom „nevadili“ neustále kvapkanie vody na jedno miesto vám časom pomaly ale isto vyhĺbi dieru do hlavy.

 

zdroj

Zaujimavý Svet
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre