Jedinečné miesta v Írsku, o ktorých ste pravdepodobne nevedeli

1791

V Írsku nájdete všetko od očarujúcej prírody až po tie najlepšie bary. Ale o tom potom. Teraz vám predstavíme zopár atrakcií, ktoré nie sú také známe, ale o to pôsobivejšie. Viete, že práve v Írsku sa natáčali niektoré scény zo serálu Hry o tróny alebo filmu Star Wars a môžete si tu vychuntať polárnu žiaru.

O Írsku sme už nejakých pár zaujímavostí napísali a teraz by sme vám radi predstavili miesta, ktoré sa určite oplatí vidieť počas návštevy tejto krajiny.

Titanic Belfast, Belfast

Domov jednej z najväčších lodí svojej doby. Loď postavili práve v Belfaste. Prístav, kde sa loď stavala, už dnes neexistuje a namiesto neho tu nájdete interaktívnu výstavu, ktorá rozpráva celý príbeh výstavby lode až po jej fatálnu plavbu naprieč Atlantikom v roku 1912.

flickr.com, Nico Kaiser
CC BY 2.0

Hrad Ward (alebo Winterfell)

Množstvo kľúčových scén z populárneho seriálu Hry o tróny sa natáča v Severnom Írsku. Väčšinou filmárom poslúži pobrežie Atlantiku – Dark Hedges, Ballintoy Harbor a Larrybane. Ak túžite stretnúť jednu z celebrít, zvyčajne sú počas natáčania ubytovaní v hoteli Fitzwilliam. Okrem toho môžete priamo v Írsku navštíviť Winterfell, ktorého skutočné meno je hrad Ward. Verní fanúšikovia určite spoznajú aj okolitú prírodu a kopce, ktoré sa často vyskytujú v záberoch.

Creative Commons, autor: Ardfern, Attribution-Share Alike 3.0

Long Room na Univerzite Trinity, Dublin

Múzeá, knižnice, historické budovy. Tých je v Dubline ako maku. Je len na vás, kam sa vyberiete. Ale iba na jednom mieste nájdete staré keltské knihy – v knižnici Long Room na Univerzite Trinity. Už len atmosféra knižnice a táto vzácna kniha stoja za to, aby ste si sem urobili výlet. Nájdete tu viac ako 200 000 kníh, ktoré majú niekoľko sto rokov. Mnohí sa domnievajú, že práve táto knižnica poslúžila ako inšpirácia pre tvorcov filmu Harry Potter.

flickr.com, Tony Webster, cc-by-2.0.

Polárna žiara, Malin Head

Už nemusíte cestovať za polárny kruh, aby ste videli polárnu žiaru. Tento prírodný fenomén sa vyskytuje aj na pobreží Severného Írska. Samozrejme iba za predpokladu, že bude priaznivé počasie. Malin Head je najsevernejší bod ostrova a je jedným z najvhodnejších miest na pozorovanie polárnej žiary. Farebné záblesky svetla tancujú po hladine Atlantiku. A to všetko vďaka malému znečisteniu ovzdušia v okolí pobrežia a dobrej viditeľnosti. Ak by vám počasie predsalen neprialo, ste v Írsku. Vždy sa nájde príjemný bar na pár pív.

zdroj

 

Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre