Aktivisti bojujúci za práva zvierat sa radujú z najnovšej správy. V Južnej Kórei zatvoria najväčší psí bitúnok v krajine, ktorý je určený predovšetkým na produkciu psieho mäsa. Komplex s názvom Taepyeong-dong v meste Seongnam predtým obsahoval až šesť bitúnkov, ktoré dodávali do rôznych častí krajín najviac mäsa. Tento týždeň však začali úradníci konať a tieto pozemky menia na verejný park.

Foto od wikimedia

Uzavretie komplexu prichádza v čase, keď spotreba psieho mäsa v Južnej Kórei výrazne klesá, a to najmä medzi mladšími generáciami. Z júnového prieskumu vyplýva, že až 70% obyvateľov tejto krajiny sa vyjadrilo, že už viac nebudú konzumovať psie mäso. 

V apríli tohto roku okresný súd v Bucheone pokutoval istého poľnohospodára podľa zákona o ochrane zvierat za nezákonné zabíjanie zvierat, pričom rozhodol, že spotreba mäsa nie je legálnym dôvodom na zabíjanie psov. V auguste zas úrady oznámili, že na trhu Kyungdong v Dongdaemune nebude viac psích bitúnkov.

“Toto je skutočne pozitívny moment vedúci k zániku konzumácii psieho mäsa v Južnej Kórei. Je to tiež jasné posolstvo, že takýto priemysel je v tejto krajine čoraz menej vítaný,” povedala vo vyhlásení Nara Kim z medzinárodnej humánnej spoločnosti.

Zdroj

Zanechať komentár

avatar
  Subscribe  
Upozorniť