Káhira je teraz dostupná za cenu skvelých spiatočných leteniek, ktoré kúpite iba za 214€!

222

Egypt je destinácia, ktorá je viac než zaujímavá snáď pre každého cestujúceho. Ak si chcete pozrieť pyramídy a iné skvosty, tak práve teraz je najvyšší čas o tom porozmýšľať!

cairo fotografia
Foto od MonicaVolpin

Zaobstarajte si spiatočné letenky z rakúskej Viedne do Káhiry len za cenu 214€! Poletíte leteckou spoločnosťou Ukraine International Airlines. Budete prestupovať raz, a to na letisku v Kyjeve.

Termín:

Za túto cenu je dostupných viacero termínov od marca do júna. My sme vybrali aprílový, a to od 10.4. – 17.4.2019. Viac na stránke ukraine airlines.

Batožina:

V cene tejto letenky je iba príručná batožina, ktorú si so sebou môžete vziať bez akéhokoľvek priplácania.

Čo vidieť v Káhire:

Najväčší ťaví trh v Egypte je Souq al-Gamaal. Ponúka divoký kontrast oproti ruchu veľkomesta. Mali by ste však vedieť, že ženy tam veľmi vítané nie sú a je dobré obliecť sa konzervatívne.

– Choďte si pozrieť Citadel700 rokov to bolo sídlo panovníkov Egypta. Preto tam nájdete niekoľko palácov aj s múzeami, tri zaujímavé mešity a niekoľko terás s jedinečnými výhľadmi na mesto.

cairo Citadel fotografia
Foto od twiga_swala

– Nevynechajte ani Egyptské múzeum, ktoré je extrémne zaujímavé. Najväčším tamojším pokladom je posmrtná maska faraóna Tutanchamóna, taktiež Kráľovská izba múmií, poklady hrobiek z Novej ríše či obrovská socha faraóna Chefrena.

A, samozrejme, nemali by ste vynechať ani typické Pyramídy v Gízeposledný zo siedmych divov sveta, ktorý obdivujú ľudia už 4000 rokov.

Zaujímavým miestom je aj Dahshur. Ide o relatívne neznáme pyramídy zo 4. až 12. dynastie, ktoré nie sú o nič menej zaujímavé, ako ich staršie „sestry“ v Gíze. V Egypte sa nudiť určite nebudete.

cairo fotografia
Foto od shadyshaker

Ubytovanie:

Nenechajte nič na náhodu a zarezervujte si ubytovanie vopred na stránke booking alebo na airbnb.

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre