Egypt je destinácia, ktorá je viac než zaujímavá snáď pre každého cestujúceho. Ak si chcete pozrieť pyramídy a iné skvosty, tak práve teraz je najvyšší čas o tom porozmýšľať!

cairo fotografia
Foto od MonicaVolpin

Zaobstarajte si spiatočné letenky z rakúskej Viedne do Káhiry len za cenu 214€! Poletíte leteckou spoločnosťou Ukraine International Airlines. Budete prestupovať raz, a to na letisku v Kyjeve.

Termín:

Za túto cenu je dostupných viacero termínov od marca do júna. My sme vybrali aprílový, a to od 10.4. – 17.4.2019. Viac na stránke ukraine airlines.

Batožina: 

V cene tejto letenky je iba príručná batožina, ktorú si so sebou môžete vziať bez akéhokoľvek priplácania.

Čo vidieť v Káhire:

– Najväčší ťaví trh v Egypte je Souq al-Gamaal. Ponúka divoký kontrast oproti ruchu veľkomesta. Mali by ste však vedieť, že ženy tam veľmi vítané nie sú a je dobré obliecť sa konzervatívne.

– Choďte si pozrieť Citadel700 rokov to bolo sídlo panovníkov Egypta. Preto tam nájdete niekoľko palácov aj s múzeami, tri zaujímavé mešity a niekoľko terás s jedinečnými výhľadmi na mesto.

cairo Citadel fotografia
Foto od twiga_swala

– Nevynechajte ani Egyptské múzeum, ktoré je extrémne zaujímavé. Najväčším tamojším pokladom je posmrtná maska faraóna Tutanchamóna, taktiež Kráľovská izba múmií, poklady hrobiek z Novej ríše či obrovská socha faraóna Chefrena.

A, samozrejme, nemali by ste vynechať ani typické Pyramídy v Gíze – posledný zo siedmych divov sveta, ktorý obdivujú ľudia už 4000 rokov.

Zaujímavým miestom je aj Dahshur. Ide o relatívne neznáme pyramídy zo 4. až 12. dynastie, ktoré nie sú o nič menej zaujímavé, ako ich staršie “sestry” v Gíze. V Egypte sa nudiť určite nebudete.

cairo  fotografia
Foto od shadyshaker

Ubytovanie:

Nenechajte nič na náhodu a zarezervujte si ubytovanie vopred na stránke booking alebo na airbnb.

Zanechať komentár

avatar
  Subscribe  
Upozorniť