Trnava sa prezýva „Malý Rím“ a nie je sa čomu čudovať. Toto nádherné mesto na západe našej krajiny sa určite oplatí vidieť a najmä zažiť na vlastnej koži. Ak rozmýšľate o dovolenke alebo nejakom výlete s rodinkou, tak nemusíte ísť ďaleko do zahraničia, aby ste zažili krásne chvíle. Zvážte napríklad práve Trnavu, ktorá toho ponúka veľmi veľa. A sa naozaj oplatí? Dozviete sa v článku.

Rýchle zaujímavé tipy na atrakcie a zľavy v okolí Trnavy

 

 

 

 

 

Aquapark Trnava

Nie každé slovenské mesto sa môže pochváliť takýmto kvalitným aquaparkom. Tento vodný svet toho ponúka veľmi veľa – nájdete tam bazény, tobogány, wellness s kvalitnými masážami či saunami, detský bazén a atrakcie, vodný bar, reštauráciu, ale aj kvalitné relax SPA. Aquapark Trnava je vhodný ako pre páry, tak aj pre celé rodiny. Aj jeden celý deň strávený v ňom vám nemusí stačiť. Za zmienku určite stoja fakty, že ide o vôbec najnovší a tým aj veľmi moderný vodný svet, kde sa dokonca konajú svadby. V zime si ho užijete vo vnútri, ale v lete fungujú aj vonkajšie atrakcie.

Historické centrum mesta

Trnava má jedno z najkrajších centier v rámci Slovenska. Svedčí o tom aj fakt, že v roku 1987 bolo vyhlásené za mestskú pamiatkovú rezerváciu. Prezývku Malý Rím dostala najmä vďaka tomu, že ponúka množstvo sakrálnych pamiatok, a to od gotických až po barokové. Medzi tie najvýznamnejšie a také, ktoré by ste určite mali navštíviť patrí najmä Katedrála sv. Jána Krstiteľa či Mestská veža. Určite sa prejdite aj po starobylých uliciach, aké inde neuvidíte. Samotné mestské opevnenie je jedno z najstarších na Slovensku a je to mimoriadne hodnotná pamiatka, ktorá zároveň patrí k najvýznamnejším fortifikačným celkom v Strednej Európe. Atrakcií je tam mnoho, núdzu o zaujímavé miesta mať rozhodne nebudete.

trnava fotografia
Foto od Pedro Nuno Caetano

Mestská veža

Ide o jednu z najpopulárnejších pamiatok medzi návštevníkmi a patrí medzi najdôležitejšie mestské renesančné pamiatky. Pýši sa 8 podlažiami a výškou 57 metrov. Vyhliadková ochodza sa nachádza vo výške cca 29 metrov a budete mať odtiaľ krásny výhľad na mesto. Stavať sa začala ešte v 16. storočí, takže jej historickú krásu je najlepšie vidieť na vlastné oči.

Katedrála sv. Jána Krstiteľa

Toto je ďalšia dominanta mesta a ide o rímskokatolický katedrálny chrám. Jedinečný je hlavne tým, že ide o prvú štýlovu a slohovo čistú sakrálnu stavbu raného baroka na Slovensku. Kedysi tvoril súčasť komplexu univerzitných budov. Ako sa však hovorí: je lepšie raz vidieť ako stokrát počuť.

Kukuričné bludisko

Toto je skutočne jedinečná atrakcia v obci Vlčkovce, len 9 kilometrov od Trnavy. Je to miesto, ktoré nemá na Slovensku období a naozaj sa ho oplatí navštíviť. Bludisko je však otvorené počas leta, svoje brány otvára presnejšie 30.6.2020. Čakajú vás tam mnohé atrakcie aj pre vaše ratolesti, ktoré majú vstup zdarma. V skutočnosti tam nájdete bludiska 2 a každé s inou náročnosťou. Okrem toho budú pripravené atrakcie pre deti v podobe pyramídy zo slamy, rozhľadne, jazdy na traktore, loptových hier a mnoho iného.

View this post on Instagram

Kukuricne bludisko 🌽 Toto kukuricne bludisko sa nachadza v obci Vlckovce. Tento rok ponuka az 2 ihriska – prve, mensie, v tvare statneho znaku a druhe, vacsie, v tvare mapy SR. Prve spominane je urcene pre mensie deti, ktore v nom hladaju drevene zvieratka, odpovedaju na otazky a vyplnaju tak tajnicku. Ako odmenu dostanu medailu. Druhe, vacsie, bludisko je urcene pre zdatnejsich, ktori hladaju slovenske mesta. Deti pri bludisku taktiez najdu aj ine zabavky – rozhladnu, hod kruhmi, loptove hry,… K dispozicii aj obcerstvenie a vycap. Otvorene denne od 9:00 do 18:00. Vstupne pre dospelych a deti od 3 rokov: 2,5 eur #kukuricnebludisko #vlckovce #vyletujemesdetmi #tipnavylet #kukurica #labyrint #bludisko #corn #labyrinth

A post shared by Vyletujeme s detmi (@vyletujemesdetmi) on

Synagóga – centrum súčasného umenia

Mimoriadne zaujímavé miesto, ktoré dominuje lesoparkovému areálu na Halenárskej ulici. Návštevu synagógy ocenia najmä fanúšikovia umenia. Patrí totiž do medzinárodnej siete inštitúcií, ktoré sa zaoberajú súčasným umením a pravidelne sa tam organizujú zaujímavé akcie.

Kamenný mlyn

Ide o zaujímavú rekreačnú zónu, ktorej súčasťou je aj prírodné kúpalisko. Výhodou je obrovský areál, ktorý je vhodný nie len na kúpanie, ale aj na iné športy. Nádherné okolie s bazénom je niečo, po čom túži každý pracovne vyťažený človek, ktorý chce odísť z rušného mesta do lona prírody.

Kaštieľ v Budmericiach

Leží na západ od Trnavy, presnejšie v obci Budmerice a v Trnavskej pahorkatine. Zvykne sa označovať aj ako Pálffyovský kaštieľ. Je to nádherné miesto, ktoré vás očarí už len jeho jedinečným vonkajším vzhľadom a navyše je obklopený krásnym anglickým parkom. Rozhodne však objavte aj jeho vnútorné krásy, ktoré ukrýva.

View this post on Instagram

🇸🇰 Kaštieľ v Budmericiach. Nádherný kaštieľ z 19. storočia je momentálne zatvorený. Dá sa aspoň poprechádzať v miestnom parku. 🇬🇧 Budmerice Manor House. The magnificent 19th-century Manor House is currently closed. At least you can take a walk in local park. #kastielbudmerice #budmerice #budmericecastle #kastiel #hradyazamky #manorhouse #mansionhouse #historicalmonuments #pamiatky #slovensko #slovakia #vylet #tipnavylet #zapadneslovensko #praveslovenske #thisisslovakia #insta_svk #beautifulslovakia #slovakadventures #milujemslovensko #slovenskojekrasne #insta_svk #planetslovakia #fotografieslovenska #budova #buildings #architektura #architectures #slovakiatravel

A post shared by Václav Sulek (@fotografieslovenska) on

Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.