Ako a kde stráviť krásne chvíle v ešte krajšom meste – Trnave? Toto sú atrakcie, ktoré sa oplatí navštíviť

19766

Trnava sa prezýva „Malý Rím“ a nie je sa čomu čudovať. Toto nádherné mesto na západe našej krajiny sa určite oplatí vidieť a najmä zažiť na vlastnej koži. Ak rozmýšľate o dovolenke alebo nejakom výlete s rodinkou, tak nemusíte ísť ďaleko do zahraničia, aby ste zažili krásne chvíle. Zvážte napríklad práve Trnavu, ktorá toho ponúka veľmi veľa. A sa naozaj oplatí? Dozviete sa v článku.

Rýchle zaujímavé tipy na atrakcie a zľavy v okolí Trnavy

 

 

 

 

 

Aquapark Trnava

Nie každé slovenské mesto sa môže pochváliť takýmto kvalitným aquaparkom. Tento vodný svet toho ponúka veľmi veľa – nájdete tam bazény, tobogány, wellness s kvalitnými masážami či saunami, detský bazén a atrakcie, vodný bar, reštauráciu, ale aj kvalitné relax SPA. Aquapark Trnava je vhodný ako pre páry, tak aj pre celé rodiny. Aj jeden celý deň strávený v ňom vám nemusí stačiť. Za zmienku určite stoja fakty, že ide o vôbec najnovší a tým aj veľmi moderný vodný svet, kde sa dokonca konajú svadby. V zime si ho užijete vo vnútri, ale v lete fungujú aj vonkajšie atrakcie.

Historické centrum mesta

Trnava má jedno z najkrajších centier v rámci Slovenska. Svedčí o tom aj fakt, že v roku 1987 bolo vyhlásené za mestskú pamiatkovú rezerváciu. Prezývku Malý Rím dostala najmä vďaka tomu, že ponúka množstvo sakrálnych pamiatok, a to od gotických až po barokové. Medzi tie najvýznamnejšie a také, ktoré by ste určite mali navštíviť patrí najmä Katedrála sv. Jána Krstiteľa či Mestská veža. Určite sa prejdite aj po starobylých uliciach, aké inde neuvidíte. Samotné mestské opevnenie je jedno z najstarších na Slovensku a je to mimoriadne hodnotná pamiatka, ktorá zároveň patrí k najvýznamnejším fortifikačným celkom v Strednej Európe. Atrakcií je tam mnoho, núdzu o zaujímavé miesta mať rozhodne nebudete.

trnava fotografia
Foto od Pedro Nuno Caetano

Mestská veža

Ide o jednu z najpopulárnejších pamiatok medzi návštevníkmi a patrí medzi najdôležitejšie mestské renesančné pamiatky. Pýši sa 8 podlažiami a výškou 57 metrov. Vyhliadková ochodza sa nachádza vo výške cca 29 metrov a budete mať odtiaľ krásny výhľad na mesto. Stavať sa začala ešte v 16. storočí, takže jej historickú krásu je najlepšie vidieť na vlastné oči.

Katedrála sv. Jána Krstiteľa

Toto je ďalšia dominanta mesta a ide o rímskokatolický katedrálny chrám. Jedinečný je hlavne tým, že ide o prvú štýlovu a slohovo čistú sakrálnu stavbu raného baroka na Slovensku. Kedysi tvoril súčasť komplexu univerzitných budov. Ako sa však hovorí: je lepšie raz vidieť ako stokrát počuť.

Kukuričné bludisko

Toto je skutočne jedinečná atrakcia v obci Vlčkovce, len 9 kilometrov od Trnavy. Je to miesto, ktoré nemá na Slovensku období a naozaj sa ho oplatí navštíviť. Bludisko je však otvorené počas leta, svoje brány otvára presnejšie 30.6.2020. Čakajú vás tam mnohé atrakcie aj pre vaše ratolesti, ktoré majú vstup zdarma. V skutočnosti tam nájdete bludiska 2 a každé s inou náročnosťou. Okrem toho budú pripravené atrakcie pre deti v podobe pyramídy zo slamy, rozhľadne, jazdy na traktore, loptových hier a mnoho iného.

View this post on Instagram

Kukuricne bludisko ? Toto kukuricne bludisko sa nachadza v obci Vlckovce. Tento rok ponuka az 2 ihriska – prve, mensie, v tvare statneho znaku a druhe, vacsie, v tvare mapy SR. Prve spominane je urcene pre mensie deti, ktore v nom hladaju drevene zvieratka, odpovedaju na otazky a vyplnaju tak tajnicku. Ako odmenu dostanu medailu. Druhe, vacsie, bludisko je urcene pre zdatnejsich, ktori hladaju slovenske mesta. Deti pri bludisku taktiez najdu aj ine zabavky – rozhladnu, hod kruhmi, loptove hry,… K dispozicii aj obcerstvenie a vycap. Otvorene denne od 9:00 do 18:00. Vstupne pre dospelych a deti od 3 rokov: 2,5 eur #kukuricnebludisko #vlckovce #vyletujemesdetmi #tipnavylet #kukurica #labyrint #bludisko #corn #labyrinth

A post shared by Vyletujeme s detmi (@vyletujemesdetmi) on

Synagóga – centrum súčasného umenia

Mimoriadne zaujímavé miesto, ktoré dominuje lesoparkovému areálu na Halenárskej ulici. Návštevu synagógy ocenia najmä fanúšikovia umenia. Patrí totiž do medzinárodnej siete inštitúcií, ktoré sa zaoberajú súčasným umením a pravidelne sa tam organizujú zaujímavé akcie.

Kamenný mlyn

Ide o zaujímavú rekreačnú zónu, ktorej súčasťou je aj prírodné kúpalisko. Výhodou je obrovský areál, ktorý je vhodný nie len na kúpanie, ale aj na iné športy. Nádherné okolie s bazénom je niečo, po čom túži každý pracovne vyťažený človek, ktorý chce odísť z rušného mesta do lona prírody.

Kaštieľ v Budmericiach

Leží na západ od Trnavy, presnejšie v obci Budmerice a v Trnavskej pahorkatine. Zvykne sa označovať aj ako Pálffyovský kaštieľ. Je to nádherné miesto, ktoré vás očarí už len jeho jedinečným vonkajším vzhľadom a navyše je obklopený krásnym anglickým parkom. Rozhodne však objavte aj jeho vnútorné krásy, ktoré ukrýva.

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre