Aquapark Trnava – Okúste zábavu a vybláznite sa na tobogánoch alebo si oddýchnite v krásnom wellness aj vďaka unikátnej zľave mimo rušných otváracích hodín

6418

Trnava je niekedy prezývaná aj ako Malý Rím alebo Slovenský Rím. V starovekom Ríme boli kúpele spoločnou aktivitou a veľkou časťou Rímskej kultúry. Možno aj na túto dávno zabudnutú tradíciu môžete nadviazať práve vy a navštíviť Aquapark Trnava s rodinou či priateľmi.

 

 

Kde sa nachádza Aquapark Trnava ?

Aquapark sa nachádza na ulici Rybníkovej 16, hneď pod štadiónom AŠK Slávia. Od historického jadra mesta Trnava je to chôdzou len 10 minút a menej než 1 kilometer. Z Bratislavy to je 55 kilometrov, z Nitry 50 a zo Senice 40 kilometrov.

Aquapark Trnava

Čo Aquapark Trnava ponúka 

 • Detský bazén
 • Wellness
 • Relaxačný bazén
 • Relaxačnú zónu
 • Ovocný bar
 • Wellness
 • Letný vonkajší bazén
 • Masáže

Podmienky vstupu do Aquaparku 2021 (COVID-19)

Ak sa chystáte do Aquaparku Trnava musíte vzhľadom na situáciu dodržiavať podmienky pre vstup. Tie sú nasledovné:

 • Musíte sa preukázať negatívnym antigénnovým testom nie starším ako 24h
 • V prípade PCR alebo LAMP testu nie starším ako 72 hodín

Výnimky z týchto podmienok majú ľudia:

 1. Ktorí sa preukážu potvrdením o očkovaní mRNA vakcínou a od očkovania uplynuli 2 týždne.
 2. Pri vektorovej vakcíne musí byť od prvej dávky časový rozostup aspoň 4 týždne.
 3. Ak ste prekonali COVID za posledných 180 dní.
 4. Ak ste dieťa do 10 rokov

Nemusíte sa preukázať ak vchádzate cez vonkajšie pokladne, avšak pre využívanie vnútorných priestorov sú vyššie uvedené podmienky nutné.

 

Viac aktuánych podmienok pre vstup nájdete na stránke aquparku.

Relax Aqua & SPA –  Wellness v trnavskom aquaparku

Wellness

 

Bylinková inhalácia

Ide o klasickú fínsku saunu s teplotou 45 – 60°C, do ktorej sa zároveň vyparujú prírodné arómy harmančeka a jazmínu. Vlhkosť sa pohybuje od 55 – 60% a odporučená dĺžka pobytu je 25 minút. Sauna má kapacitu 7 osôb.

Mentolová inhalácia

V tomto prípade ide o parnú saunu, kde sa teplota pohybuje od 45 – 55°C a vlhkosť je 100%. Vzduch je plný arómy z prírodných olejov mäty priepornej, inak nazývanej aj ako mentol. Procedúra bude mať pozitívny vplyv na horné dýchacie cesty, no odporučená doba pobytu je kratšia, len 15 minút. Sauna ma kapacitu 7 osôb.

Medvedí brloh – masáž nôh parným kúpeľom

Medvedí brloh kombinuje saunu a masáž dohromady. Teplota priestoru má 42 – 45°C, vlhkosť je 100% no v strede sauny je priestor na masáž nôh, kde sa teplota vody pohybuje okolo 34°C. Tu sa kapacita trošku navyšuje, až na 9 osôb.

Soľná baňa

Vzduch v saune je ohrievaný pecou a do ovzdušia sa uvoľňujú malé čiastočky soli, ktoré budú mať pozitívny vplyv na horné dýchacie cesty. Taktiež sa v saune nachádza tzv. “zásobník” soli, z ktorého si môžete potrieť telo soľou a zvýšiť tak jej účinok. 

Teplota v Soľnej bani sa pohybuje od 42 – 44°C a vlhkosť je 50%. Pri východe zo sauny budete mať možnosť sprchy na očistenie tela od soli. Odporučená dĺžka pobytu je 20 minút a sauna má kapacitu 7 osôb.

 

Soľná baňaInfra sauna

Infra sauna je určená najmä pre osoby zlé znášajúce vysoké teploty a spôsobuje silné potenie. Sauna má pozitívny účinok na svaly, orgány a podporuje aj prekrvovanie. Vzduch v saune dosahuje teplotu 42 – 45°C, pričom vaše telo samotné bude mať teplotu 40 – 42°C (len pokožka a max 2mm pod ňou). Pobyt sa odporúča na 15 – 20 minút a kapacita je pre 8 osôb.

Horúca sauna

Najväčšou atrakciou tejto sauny je jej pec, ktorá automaticky zvlhčuje priestor prenášaním lávových kameňov z priestoru pece do medeného kotlíka s vodou. Táto sauna dosahuje až neuveriteľných 95 – 98°C, pričom vlhkosť je len 45 – 50%. Najmä vďaka vysokej teplote sa odporúča pobyt len 7 – 15 minút a následne ochladenie tela. Túto procedúru môžete ale opakovať až 3 krát po sebe.

V tejto saune je taktiež dôležité nepreceňovať svoje sily a neostávať v nej zbytočne dlho. Ak vám príde slabo alebo sa začne zahmlievať pred očami, tak radšej okamžite zo sauny odídte. Sauna má kapacitu 10 osôb.

Lesná sauna – Herba

Podobne ako Bylinková či Mentolová inhalácia, tak aj táto sauna ponúka možnosť inhalácie byliniek, konárov a podobne. Inhalované produkty sú zvlhčované studenou vodou, vďaka čomu sa naplno uvoľnia arómy.

Lesná sauna je do určitej miery fínska sauna, s teplotami 55 – 60°C a vlhkosťou 50 – 60%. Odporučená doba pobytu je maximálne 20 minút, pričom na konci sa odporúča ochladenie tela a procedúru môžete opakovať až 3 krát po sebe. Sauna má kapacitu 8 osôb.

Ľadové vedro

Ako ste si určite všimli, tak veľa sáun vyžaduje na konci procedúry schladenie tela. Na to budete môcť využiť sprchu, ochladzovací bazén alebo aj toto ľadové vedro, ktoré je hneď pri ochladzovacom bazéne. Objem vedra je 12 litrov a teplota vody sa pohybuje od 8 do 12°C. 

Podobne v areáli nájdete aj ľadovú studňu, kde si budete môcť vymasírovať celé telo ľadom.

Kúpeľ nôh

Aquapark Trnava ponúka aj lavičku s dvoma nádobami na nohy, ktorá vám fantasticky pomôže na ubolené nohy po dlhom dni spoznávania mesta či turistiky. Do nádob na nohy napustíte vodu, pridáte aromatizovanú soľ a kúpete si nohy približne pol hodinu!

Kneippov kúpeľ

Pri tejto procedúre je teplotný rozdiel neuveriteľne veľký, 15 – 36°C, čo robí túto procedúru jedinečnou. Takýto teplotný rozdiel dopomáha k prekrveniu chodidiel, ktoré vám zároveň budú masírovať masážne kamene. Počas procedúry sa vyžaduje chôdza okolo 7 minút a v každom zo štyroch bazénikov by ste mali zotrvať okolo 30 sekúnd.

Vírivka

Samozrejme ku každému Wellness neodmysliteľne patrí aj klasická vírivka. Táto konkrétne je plne automatická a teplotu vody má 34 – 36°C. Na spodku vírivky je vzdušný gejzír a každá osoba má dostupné hydro-masážne trysky. Vírivka má kapacitu 8 osôb.

Masáže v  Relax Aqua & SPA

masáže

Klasické masáže 

Hlavným zmyslom je rozmasírovanie stiahnutých svalov, bolestivých miest na tele a prekrvenie tela, čím sa zvýši aj metabolizmus organizmu.

 • Relaxačná masáž
 • Športová masáž
 • Reflexná masáž chodidiel
 • Aromaterapia

 

Thajské masáže

Thajské masáže využívajú 2500 rokov starú liečbu a zbavia vás únavy, odstránia svalové kŕče a nervové napätie, uvoľňujú svaly, kĺby a šľachy a stimulujú krvný a lymfatický obeh. Tradičné masáže trvajú 60, 90 alebo až 120 minút.

Cena za thajskú masáž je 51€ za 60 minút, 62€ za 90 minút a 73€ za 120 minút.

 • Olejová masáž (62€)
 • Horúca bylinná masáž (62€)
 • Masáž chrbta a ramien (50€)
 • Masáž chodidiel (44€)
 • Masáž hlavy, tváre a šije (50€)
 • Masáž tváre (50€)
 • Tok Sen masáž (61€)
 • Exkluzívna masáž olejovou sviečkou (83€)
 • Thajská Aloe Vera masáž (62€)

 

Ceny týchto masáži sú uvedené za 60 minút, niektoré ponúkajú 30 minútové masáže a niektoré 90 až 120 minútové, pričom sa následne ceny znižujú alebo zvyšujú. Konkrétne ceny za rôzne časy si môžete prezrieť tu!

Letné kúpalisko a tobogány v Aquparku Trnava

V lete pochopiteľne sa viac ľudí chce schladiť, než ísť do wellness, no aquapark je pripravený aj na to. Ponúka vonkajší letný nerezový bazén, so 4 plaveckými dráhami, ležadlami popri bazéne, vodným barom a fontánou!

Pri bazéne nájdete aj ostatné atrakcie, ktoré potešia deti ale aj ich rodičov. Nájdete tu lezeckú stenu, basketbalový kôš, lanovú dráhu, tobogány a plávajúce lekná. Pre úplne najmenších tu je aj detská zóna.

Ak na vás príde hlad alebo smäd, tak v areáli je aj vodný bar, bufet, kaviareň a reštaurácia. Samozrejme tu nájdete aj sprchy, skrinky a prezliekarne. Či preferujete lehátka alebo osušku na tráve, tak vám tu vyhovejú s oboma.

Letný bazén je otvorený celý týždeň od 9:00 do 19:00 hod.

Letné kúpalisko

Zľavy a Akciové vstupy do Trnavského aquaparku

Aquapark pravidelne spolupracuje so zľavovými portálmi vďaka ktorým sa do areálu dostanete za výhodnú cenu oproti vstupu na mieste.   Zľava na vstup do Aquparku Trnava  patrí dlhodobo k tým najlepším a najvyhľadávanejším. V cene je zahrnutý vstup do oboch častí s možnosťou si dokúpiť masáž.

Ceny a Zľavy 2021

V nezľavnenej ponuke sú ceny nasledovné, preto odporúčame nakúpiť cez zľavový portál a ušetriť na vstupe .  Prečítajte si viac o zľave na vstup do Aquaparku Trnava.

 

Dvojhodinový vstup

V zľave môžete zakúpiť tu

KategóriaCenaCena po zľave
Dieťa do výšky 1 meterZadarmox
Dieťa do 1,5 metra 6 € Zobraziť cenu
Dospelí9 € Zobraziť cenu
Žiaci, ZŤP a seniori8 € Zobraziť cenu

Trojhodinový vstup

KategóriaCenaCena po zľave
Dieťa do výšky 1 meterZadarmoZadarmo
Dieťa do 1,5 metra 9 € Zobraziť cenu
Dospelí13 € Zobraziť cenu
Žiaci, ZŤP a seniori11 € Zobraziť cenu

4 hodiny plus 60 minút zdarma

KategóriaCenaCena po zľave
Dieťa do výšky 1 meterZadarmoZadarmo
Dieťa do 1,5 metra 12 € Zobraziť cenu
Dospelí17 € Zobraziť cenu
Žiaci, ZŤP a seniori14 € Zobraziť cenu

Celodenný vstup spolu s wellness

KategóriaCenaCena po zľave
Dieťa do výšky 1 meterZadarmoZadarmo
Dieťa do 1,5 metra 13 € Zobraziť cenu
Dospelí21 € Zobraziť cenu
Žiaci, ZŤP a seniori17 € Zobraziť cenu

 

Dodatočné ponuky

 

Kongresová sála a svadba

Priestranná a klimatizovaná sála na všetky možné typy konferencii ktoré by ste mohli chcieť.

V aquaparku si môžete povedať áno s vašou druhou polovičkou. Nejde ale o nejakú “svadbu podľa formulky” v ktorej by ste nemali slovo. Organizátori to urobia podľa toho, ako budete chcieť vy a dohliadnu na to, aby ste mali svadbu po akej budete túžiť.

 

Ubytovanie v okolí Aquaparku Trnava

Aquapark sám o sebe ubytovanie neponúka, no pár minút chôdze od neho nájdete hneď niekoľko skvelých možností.

Apartmánový byt v historickom centre (40 m2)

Ide o priestorný apartmán ktorý je kompletne zariadený novým nábytkom. Manželská posteľ, obývačka aj s gaučom a 48 palcová LED TV. Kuchynka má spotrebiče, takže si tam kľudne môžete aj navariť. V horúcich letných dňoch určite nejedného človeka poteší aj klimatizácia.

Ubytovať sa tu môžete už od 36€ za noc (no minimálne na 2 noci) a apartmán ma fantastické hodnotenia.

Ubytovanie
Apartment TT7

Nachádza sa neďaleko štadióna AŠK Slávia, takže je trochu ďalej než prvý tip no stále v pešej vzdialenosti. Byt je obklopený zeleňou a je len 10 minút od centra mesta. Prenajímateľ je na AirBnB superhostiteľ, čo znamená že ma výborné hodnotenia a zabezpečuje ľuďom príjemný pobyt. Ubytujete sa tu za noc už od 45€.

 

Hodnotenia a Recenzie  Aquaparku Trnava

Toto miesto je veľmi populárne a väčšina ľudí si ho pochvaľuje, no boli aj nejaké menšie sťažnosti a chybičky krásy. 

Plusy

 • Cena
 • Množstvo aktivít pre deti
 • Lehátka zdarma
 • Fantastická lokácia
 • Výborný a čistý wellness
 • Milý personál

Mínusy

 • Chýba veľký plavecký bazén
 • Menšie priestory vo vnútri (niekedy to vie byť dosť napchaté, no v lete to nie je problém)

Fotogaléria

Pozrite si fotografie priamo z Aquaparku. Zdroj FB / Aquapark Trnava

 

 

Mohlo by vás zaujímať:

 

Zdroje a užitočné informácie:

 

 

PREHĽAD RECENZIE
Poloha
Cena / Kvalita
Čistota
Zaujimavý Svet
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.
aquapark-trnavaAquapark Trnava je skvelým miestom pre oddych ale aj zábavu za primeranú cenu !
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre