Kedysi svoje vitiligo prekrýval make-upom, dnes je už však všetkému inak

1266

Nejeden človek má problém akceptovať samého seba, čo môže mať rôzne dôvody. Roger Monte mal kedysi rovnaký problém a prežíval ťažké časy, pretože zistil, že má vitiligo. Celých 10 rokov ukrýval pred svetom svoj zdravotný stav tak, že si nanášal make-up a nechodil na určité miesta, no dnes to už nerobí.

Svoju diagnózu sa dozvedel v 23 rokoch

1 55

Roger ako 23-ročný zistil, že jeho koža začína strácať pigment a tvoria sa mu biele škvrny. Nikto z jeho rodiny nemá ani nemal vitiligo, no táto choroba nemusí byť dedičná. Môže ju spôsobiť aj obyčajný stres. Mladík sa začal veľmi trápiť a boli chvíle, kedy si myslel, že jeho život sa skončil.

Ľudia sa mu vyhýbali

2 56

Boli obdobia, kedy k nemu boli ľudia veľmi nepríjemní. Aj keď vitiligo nie je choroba, ktorá je nákazlivá, tak niektorí sa Rogerovi vyhýbali veľkým oblúkom akoby sa báli, že sa nakazia. Iní mu zas adresovali nepekné poznámky k jeho vzhľadu. A aj z týchto dôvodov začal chlapík postupne skrývať svoj skutočný vzhľad pred svetom.

Celé roky používal make-up, aby skryl svoju chorobu

3 44

Roger začal skrývať svoje škvrny make-upom, pretože sa znechutil sám sebe a hanbil sa za vlastný výzor. Došlo to do takého štádia, že prestal navštevovať posilovňu, chodiť na pláž či robiť akékoľvek činnosti, pri ktorých sa človek zapotí alebo odhalí.

Stretol tých správnych priateľov, ktorí ho presvedčili, aby ukázal svetu svoju pravú tvár

4 43

Všetko sa začalo meniť k lepšiemu v roku 2016, kedy si našiel nových priateľov. Keď sa im zdôveril o svojom stave, oni ho povzbudili k tomu, aby sa nebál ukázať svetu svoju pravú tvár a neskrýval sa za make-up. Práve títo priatelia dokázali vidieť krásu v jeho nedokonalosti. Vďaka nim mladík nabral odvahu a na Instagram zavesil fotografiu bez make-upu. A odvtedy sa to opakovalo stále častejšie.

Roger odštartoval kariéru

5 43

Roger bol ohromený pozitívnymi reakciami od ľudí, ktoré sa mu dostali potom, čo začal byť sám sebou. Postupom času dokázal získať späť svoju sebadôveru a cítil sa lepšie. Všimli si ho aj fotografi, ktorí ho začali zahŕňať ponukami, aby pracoval ako model. Ponuky začal prijímať a prijíma ich dodnes.

Fotoaparáty sú jeho spojencami 

6 42

Mladík je dnes šťastným človekom a rád trávi čas vonku. Svoju chorobu už viac neskrýva ani sa za ňu nehanbí. Zároveň dúfa, že jeho fotografie pomôžu aj ďalším ľuďom prijať samých seba takých, akými sú. Chce najmä osloviť tých, ktorí potichu trpia tak, ako kedysi trpel on a aby objavili krásy života čo najskôr.

Zdroj

Foto: Brightside

Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.