Ukrajina je krajina, ktorá rozhodne má čo ponúknuť aj keď si možno myslíte opak. A práve Ľvov je jedno z tých najkrajších miest. Bohatá história a krásne zelené parky sú to, čím najviac oplýva.

lviv fotografia
Foto od SofiLayla

Zaobstarajte si spiatočné letenky priamo z Bratislavy do Ľvovu len za cenu 20€! Táto cena je však dostupná len pre členov Wizz Discount Clubu. Ak členom nie ste, členské si môžete zaobstarať za 30€/rok pre dvoch.

Termín:

Za túto cenu si môžete vyraziť na výlet v termíne od 16.5. – 18.5.2019. Viac na stránke wizzair.

Prečo sa oplatí vidieť Ľvov?

–  Pretože je tam obrovské historické centrum, kde sa nachádza okolo 2 000 historických, architektonických a kultúrnych pamiatok. Toto centrum je zapísané do zoznamu svetového kultúrneho dedičstva UNESCO.

– Pozrite si krásny palác Bandinelli, kde bola otvorená prvá mestská pošta európskeho typu a taktiež stojí za to palác Korňakta, kde sa nachádza ľvovské historické múzeum.

– Nachádza sa tam Zámková hora, ktorú uvidíte z ktorejkoľvek strany. Na samom vrchole je park a menšie námestie. Oplatí sa tam zavítať, pretože budete mať odtiaľ úžasný výhľad.

lviv fotografia
Foto od Roman_Polyanyk

– Bohatá ponuka – k dispozícii budete mať až 60 múzeí a 10 galérií. Napr. v takom Národnom múzeu je umiestnená kolekcia ukrajinského ikonopisu, ktorá sa považuje za najväčšiu na svete.

– Keďže ide o jedno z najzelenších miest nielen v Európe, nájdete tam aj krásne parky a zelené miesta vhodné na prechádzky a rekreáciu.

lviv fotografia
Foto od 12019

Ubytovanie:

Nenechajte nič na náhodu a zarezervujte si ubytovanie vopred na stránke booking alebo na airbnb.

Zanechať komentár

avatar
  Subscribe  
Upozorniť