Úvod Ako na letenky do Dubaja – Praktické informácie tom, ako sa letecky dostať do moderného turistického raja

Ako na letenky do Dubaja – Praktické informácie tom, ako sa letecky dostať do moderného turistického raja

JTNDc2NyaXB0JTIwdHlwZSUzRCUyMmFwcGxpY2F0aW9uJTJGamF2YXNjcmlwdCUyMiUyMHNyYyUzRCUyMmh0dHBzJTNBJTJGJTJGY2RuLnBlbGlrYW4uc2slMkZhcHAlMkZhZmZpbGlhdGUtZmxpZ2h0cyUyRmFwcC5taW4uanMlMjIlMjBhc3luYyUyMGRlZmVyJTNFJTNDJTJGc2NyaXB0JTNF

Mesto Dubaj patrí do federácie Arabských Emirátov a má viac než 3 milióny obyvateľov. Nachádza v zálive na okraji Arabskej púšte. Je to moderné mesto plné architektonických skvostov, ktoré vyrážajú dych. Aj napriek tomu že ste v podstate v púšti, nájdete tam úplne všetko, dokonca aj lyžiarske stredisko. Svojimi stavbami toto mesto veľmi rado láme svetové rekordy. Kombinácia luxusu a tradičnej arabskej kultúry láka mnoho turistov po celý rok. Aj to je dôvod prečo čoraz viac ľudí uvažuje o kúpe letenky do Dubaja.

Dubaj
Hoto by Roman Logov

Do Dubaja odletíte z týchto miest

 • Bratislava (Fly Dubai, Emirates Airlines)
 • Košice (Turkish Airlines)
 • Viedeň (Aeroflot Russian Airlines, Pegasus, Emirates Air)
 • Budapešť (Wizz Air)
 • Praha (Flydubai, Emirates Airlines)
 • Katovice (Wizz Air)

Do mesta Dubaj sa určite dostanete aj inými leteckými spoločnosťami ale vybrali sme tie, ktorých ponuky sú atraktívne.

Letenky do Dubaja z Bratislavy

Letecké spojenie Bratislava Dubaj existuje a to vďaka spoločnosti Flydubai. Táto spoločnosť prevádzkuje pravidelné priame lety na hlavné dubajské letisko a späť.

Letenky do Dubaja z Košíc

Z Košíc sa do Dubaja dostanete letecky ale budete musieť absolvovať prestup v Istanbule. To nie je úplne pohodlné riešenie ak nechcete prípadne vidieť aj mesto Istanbul. Prílet je na Medzinárodné letisko v Dubaji (DXB). Lety pravidelne odlietajú každý týždeň v Utorok a v Piatok.

Letenky do Dubaja z Prahy

Z Prahy do Dubaja lieta spoločnosť Emirates Air a spoločnosť Flydubai. Oba letecké spoločnosti prevádzkujú priame lety ale cenový rozdiel je citeľný. Spoločnosť Flydubai je nízkonákladová spoločnosť, ktorej nižšia kvalita služieb oproti Emirates Air sa odráža na cene.

Ako na lacné letenky do Dubaja

Leteckých spojení do Dubaja je mnoho. Preto je ťažké vybrať niečo najlepšie. Do výberu vstupuje mnoho faktorov ako najbližšie letisko, pohodlie, cena, prestup vs. bez prestupu, veľkosť batožiny,… Určite je z čoho vyberať a každý si vie nájsť svoje ideálne spojenie.

Preto je ťažké to zovšeobecniť a vybrať tie najlepšie spojenia. Cenový rozsah leteniek je veľký a záleží na požiadavkách konkrétneho človeka. Vybrali sme niekoľko podľa nás zaujímavých spojení z najbližších letísk, ale určite to nie sú všetky. Na tomto odkaze môžete nájsť aktuálne akciové ponuky a last minute letenky do Dubaja.

Letenky do Dubaja z Viedne

Z Viedne do Dubaja sa môžete dostať dvoma spôsobmi. Buď to nepriamym letom cez Moskvu so spoločnosťou Aeroflot Russian Airlines alebo priamym letom so spoločnosťou Emirates Air.

Let s ruskou spoločnosťou cez Moskvu je samozrejme lacnejší ale prestupovanie sa odrazí na dĺžke letu. So spoločnosťou Emirates letíte priamo a patrí medzi tie luxusnejšie spoločnosti.

Letenky do Dubaja z Budapešti

Z mesta Budapešť môžete do Dubaja letieť so spoločnosťou Wizz Air, ktorá tam prevádzkuje priamy let. Cena za spiatočnú letenku je najnižšia ak ide o priamy let. Príletite ale na letisko Al Maktoum International Airport DWC, ktoré je o čosi ďalej od centra mesta.

Aktuálne počasie v Dubaji

Dubai
clear sky
36 ° C
36.1 °
34.2 °
49 %
2.1kmh
0 %
Ut
35 °
St
36 °
Št
37 °
Pi
37 °
So
38 °

Preprava z letiska

Medzinárodné letisko Dubaj (DXB)

Metro – Dubajské metro jazdí priamo z letiska z terminálov 1 a 3. Metro premáva každý deň od 5:50 ráno až do polnoci, V Piatok premáva ale až o 1 hodiny poobede. Do centra mesta sa dostanete asi za 50 minút a lístok stojí 1.6$.

Autobus – Z letiska sa môžete dostať autobusmi a to aj v noci. Cez deň jazdia autobusy každých 7 minú a v noci je to každých 20 minút. Cena za lístok sa pohybuje okolo 2$ v závislosti na konkrétnej zastávke.

Taxi – Z letiska sa samozrejme môžete dostať aj taxíkom alebo Uberom. Ceny sú rôzne v závislosti od času a vzdialenosti. Za taxi zaplatíte asi 35$ a Uber by mal byť o čosi lacnejší. Cesta trvá 45 minút ale riskujete, že sa ocitnete v dopravnej zápche.

 

AI Maktoum International Airport (DWC)

Metro – Najbližšia zastávka pri tomto letisku je Battuta Mall, na ktorú sa dostanete letiskovým autobusom alebo Taxíkom/Uberom.

Autobus – Z letiska jazdí autobus číslo F55, ktorý vás zavezie na stanicu metra Battuta Mall. Druhou možnosťou je autobus číslo N55, ktorý premáva medzi letiskom a autobusovou stanicou (Al Ghubaiba Bus Station).

Taxi – Tí pohodlní si môžu na vyhradených parkoviskách pred letiskom vziať Taxi alebo zavolať Uber. Je to drahšia voľba ale pohodlnejšia.

Čo v Dubaji vidieť

Ak by ste v Dubaji hľadali nejaké prírodné skvosty, tak budete asi sklamaní ale aj napriek tomu má toto mesto určite čo ponúknuť. Je plné modernej architektúry a zaujímavých stavebných projektov. Tieto miesta by ste si mali určite pozrieť.

 • Burj Khalifa
 • Dubjské fontány
 • Palm Jumeirah
 • Dubajský prístav
 • Burj aI-Arab
 • Dubai Creek
 • Trhy so zlatom a korením
 • Dubai Mall

A nezabudnite si určite spraviť aj dobrodružný výlet do púšte.