Títo 5 ľudia si aj napriek postihnutiu splnili sny. Akú výhovorku máš ty?

421

Život nie je vždy fér. Niektorí ľudia sa narodia s telesným alebo mentálnym postihnutím, ktoré im sťažuje alebo dokonca znemožňuje dosiahnuť to, čo chcú. Napriek tomu sa nájdu aj takí, ktorí sa nevzdávajú a svoj sen si splnia.

Steve Wonder

Steve Wonder je americký spevák, skladateľ a hudobník. Narodil sa s vrodenou slepotou. Napriek tomu sa stal jedným z najúspešnejších hudobníkov na svete. Už od detstva sa zaujímal o hudbu a začal hrať na klavír a bicie. V 11 rokoch podpísal zmluvu s nahrávacou spoločnosťou Motown a o rok neskôr vydal svoj debutový album Recorded Live: The 12 Year Old Genius. Získal niekoľko cien Grammy.

IMG 5635
Zdroj: YouTube

Nick Vujicic

Nick Vujicic je austrálsky motivačný rečník a autor. Narodil sa bez rúk a nôh. Napriek tomu sa stal úspešným človekom. Vydal niekoľko kníh a prednášal po celom svete. Nick sa naučil chodiť po kolenách, plávať, písať a dokonca aj surfovať. Jeho životný príbeh inšpiroval milióny ľudí.

e21da319 12b0 4025 917d 040ecb332809
Autor tejto fotografie je Gage Skidmore

Frida Kahlo

Frida Kahlo bola mexická maliarka. Narodila sa s detskou obrnou, ktorá spôsobila, že jej noha bola kratšia a deformovaná. V 18 rokoch bola vážne zranená pri autonehode, ktorá ju pripútala na lôžko na niekoľko mesiacov. V tomto období začala maľovať. Jej obrazy sú plné farieb a symbolov a často sa zaoberajú jej vlastným životom a utrpením.

c02491fc 6ad2 4f0f b54a a01e05c3fcc1
Autor tejto fotografie je Travis S.

Stephen Hawking

Stephen Hawking bol britský fyzik a kozmológ. Narodil sa s amyotrofickou laterálnou sklerózou (ALS), ktorá mu postupne paralyzovala celé telo. Napriek tomu sa stal jedným z najvýznamnejších vedcov svojej doby. Objavil teóriu o čiernych dierach a rozšíril naše chápanie vesmíru.

7cefc2ee a774 4d2b 9c1d d971cfe5cfe1
Autor tejto fotografie je NASA HQ PHOTO

Helen Keller

Helen Keller bola americká autorka, učiteľka a aktivistka. Narodila sa slepá a hluchá. Kellerovej rodičia najali pre ňu učiteľku Anne Sullivan, ktorá jej pomohla naučiť sa komunikovať a čítať a písať. Kellerová sa stala úspešnou spisovateľkou. Stala sa priekopníčkou v oblasti vzdelávania ľudí so zrakovým a sluchovým postihnutím.

6c3d47c8 6222 4c7b ab35 3dd417e09a70
Autor tejto fotografie je Jared Enos

Tieto osobnosti sú inšpiráciou pre nás všetkých. Ukazujú nám, že aj napriek prekážkam je možné dosiahnuť svoje sny.

Zdroj

Ahoj, volám sa Tomáš. Vo voľnom čase sa venujem hudbe, rád športujem a trávim čas s blízkymi. Odmalička som miloval čítať, no neskôr som si našiel záľubu aj v písaní. Preto budem rád, ak vám moje články aspoň trochu spríjemnia deň.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.