Mačke amputovali kvôli omrzlinám všetky končatiny. Ako prvá na svete získala titanové náhrady

1079

Mačky sú tvory, ktoré majú viac životov, ako hocikto iný na tomto svete. Ak s tým nesúhlasíte, tak po tomto príbehu možno prehodnotíte svoj názor. Nejde však o prvý ani posledný podobný prípad, ktorý možno označiť za zázrak.

Foto od youtube

Rozkošná mačka, ktorá stratila všetky štyri labky v dôsledku vážnych omrzlín, získala v týchto dňoch takmer plnohodnotné náhrady v podobe titánových nôh. Opustené zviera totiž bolo nájdené v uliciach na chladnom Sibíri a mrazoch, ktoré vtedy dosahovali -40 stupňov Celzia. Stav bol taký vážny, že nohy jej museli amputovať. Bežne sa však stáva, že takýto zúbožený stav vedie k takmer istej smrti, resp. k utrateniu zvieraťa. Jej noví majitelia boli však neoblomní a ten najhorší možný scenár nedopustili. Mačku vzali na kliniku v Novosibirsku, kde aj dostala nové končatiny.

Foto od youtube

Labky boli vytvorené špeciálnou počítačovou technikou. Konkrétne ide o 3D modely, ktoré sú vôbec prvé na svete. Veterinár Sergej Gorškov sa vyjadril takto: „Je to určite prvá mačka na svete, ktorá zažila takéto operácie. Končatiny sú plne spojené s kožou a kosťou.“ Chirurgovia odviedli veľmi dobrú prácu. Aj keď ešte vyzerá trochu nestabilne na nových nohách, veterinári veria, že nakoniec si na nich predsa len zvykne. Klinika, kde túto unikátnu operáciu vykonali, sa teraz snaží patentovať odbornú techniku, ktorou dokážu ​​pripojiť umelé náhrady končatín k rôznym zvieratám.

Je to len ďalší z príkladov, ktorý ukazuje, že mačky majú skutočne viac životov. Už niekoľkokrát sme písali o týchto zvieratách a skutočne jedinečných príbehov, kedy dokázali prežiť aj v tých najhorších možných podmienkach.

Zdroj

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre