Majiteľ liehovaru dočasne zmenil výrobu a alkohol teraz využíva na výrobu dezinfekcie na ruky

373

Majitelia liehovarov využívajú alkohol na výrobu dezinfekčného prostriedku na ruky. „Musíme urobiť správnu vec a tou je podpora tejto komunity tým, že im vyrobíme, čo je dnes zúfalo potrebné,“ povedal majiteľ liehovaru.

distillery fotografia
Foto od Toukou Sousui 淙穂鶫箜 Ilustračné foto

Tento liehovar s názvom Eight Oaks Farm Distillery pôsobí na území Pensylvánie a jeho majiteľ prišiel s týmto nápadom potom, ako ho rozhnevali rastúce ceny dezinfekčných prostriedkov na ruky. Tie sú v časoch koronavírusu mimoriadne dôležité. Svoju výrobu teda preklasifikovali a začali vyrábať dezinfekčné prostriedky na báze alkoholu. Spoločnosť naplnila prvých 20 fliaš, ktoré smerovali pre charitu. Ide len o rodinný liehovar, ktorý však chce dramaticky zvýšiť produkciu. Svoje produkty chcú ďalej distribuovať charitatívnym organizáciám a ponúkať ich najmä prostredníctvom webových stránok, ale aj na farmárskych trhoch.

„Toto je celonárodná núdza,“ povedal majiteľ podniku Chad Butters. „V tejto chvíli je správne podporiť túto komunitu. Zaplavíme ju dezinfekčnými prostriedkami a ich cenu výrazne znížime,“ dodal. Pracovníci liehovaru dokonca začali pracovať aj s vysoko odolným alkoholom, aloe a glycerínom, aby dosiahli správnu konzistenciu prostriedkov. Recept je založený na tom, ktorý vydala Svetová zdravotnícka organizácia. Chad dodal, že jeho hnacou silou bola taktiež bezmocnosť ľudí, ktorí si pre vysokú cenu dezinfekčných prostriedkov jednoducho nemohli dovoliť kúpiť si ich. Snažia sa teraz zabezpečiť aj to, aby boli schopní platiť svojich zamestnancov.

Takúto, resp. podobnú stratégiu zvolili už aj ďalšie liehovary v krajine. Napríklad Green Mountain Distillers vo Vermonte rozdáva dezinfekčné gély na ruky. „Chceli sme urobiť niečo pozitívne,“ uviedol Harold Faircloth, majiteľ Green Mountain Distillers. Ďalší z liehovarov plánuje koncom tohto týždňa na svojich stránkach spustiť predaj rovnakých produktov. Časť z výťažku tohto liehovaru bude následne venovaná úsiliu spoločnosti Vermont čo najlepšie reagovať na koronavírus.

 

 

 

Zdroj

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre