Myslíte si, že výrok: „Žena má vždy pravdu“ je hlúposť? Veda ma na to iný názor!

213

Vedeli ste, že existujú vedecké dôkazy podporujúce tvrdenie, že ženy majú často pravdu? Výskumy naznačujú, že ženská intuícia a schopnosť vnímať emócie nie je len mýtus!

Test čítania mysle v očiach

Pred viac ako 20 rokmi sa uskutočnila štúdia, ktorá ukázala, že ženy majú výnimočnú schopnosť „čítať“ myšlienky a emócie len na základe pohľadu do očí. Táto schopnosť môže byť kľúčom k ich sociálnej vnímavosti.

01b0e0c1 55e0 4790 8d73 1a5d00520ce7
Autor tejto fotografie je Chr.Siv

Genetické základy intuície

Výskum tiež poukazuje na genetické faktory, vrátane mutácií a vysokých úrovní estrogénu, ktoré zlepšujú sociálne schopnosti žien. Tieto genetické predpoklady môžu vysvetľovať, prečo sú ženy často vnímavé a intuitívne.

Sociálna vnímavosť a rozhodovanie

Ženy nie lenže vnímajú emócie presnejšie, ale aj ich intuícia hrá kľúčovú úlohu pri rozhodovaní. Ich schopnosť vnímať jemné rozdiely v sociálnych interakciách im dáva výhodu v mnohých situáciách.

couple, arguing, disagreement
Autor tejto fotografie je Javaistan

Viac než len mýtus

Veda teda naznačuje, že tvrdenie „ženy majú vždy pravdu“ má pod sebou pevný základ. Ich vnímavosť a intuícia sú výsledkom komplexnej súhry genetických, biologických a sociálnych faktorov.

Zdroj

Ahoj, volám sa Tomáš. Vo voľnom čase sa venujem hudbe, rád športujem a trávim čas s blízkymi. Odmalička som miloval čítať, no neskôr som si našiel záľubu aj v písaní. Preto budem rád, ak vám moje články aspoň trochu spríjemnia deň.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.