Afrika možno nie je tou najzvyčajnejšou destináciou, avšak o to zaujímavejšou. Určite mnohí z vás snívajú o tom, že tam raz zavítajú a práve v tejto chvíli máte jedinečnú možnosť.

marrakesh fotografia
Foto od jodastephen

Práve v týchto dňoch si môžete zaobstarať skvelé spiatočné letenky do Marakéša priamo z Bratislavy len za cenu 48€! Poletíte írskou nízkonákladovou spoločnosťou Ryanair.

Termín:

Za túto cenu je dostupný januárový termín od 8.1. – 18.1.2019. Viac na stránke ryanair.

Batožina:

V prípade, že si zakúpite Priority & 2 Cabin Bags za 12€, tak si môžete so sebou zobrať na palubu 1 malú batožinu a 1 batožinu s hmotnosťou max. do 10 kg a rozmermi 55 cm x 40 cm x 20 cm. Alebo si k malej batožine, ktorá je v cene letenky, môžete dokúpiť podpalubnú batožinu do 10 kg za cenu 8€.

A čo v Maroku?

– Marakéš je bezpečné, ale aj divoké africké mesto. Určite sa choďte pozrieť na Námestie mŕtvych a jeho večerný trh. Stretnete tam najmä pouličných umelcov, ale aj stánky so všetkým možným aj nemožným. Môžete sa napr. aj odfotografovať s kobrou či opicou.

– Zaujímavé sú aj záhrady Jardin Majorelle, ktoré navrhoval známy Yves Saint Laurent. Tieto záhrady sú snom pre každého botanika, pretože tam rastie naozaj všetko.

marrakesh fotografia
Foto od El Mostrito

– Maroko je jedným z tých štátov v severnej Afrike, ktorý obľubujú európski turisti stále viac. V porovnaní s európskymi krajinami je to ako iný svet. Každý deň tam môžete objavovať niečo divoké a cudzie.

– Maroko je pre turistov veľmi dobrou destináciou, pretože služby sú tam poskytované na veľmi slušnej úrovni a nájdete tam výborné turistické zázemie.

– Navyše mesto, kde priletíte – Marakéš, je od roku 1985 zapísané na zozname svetového dedičstva UNESCO, takže o zaujímavé miesta a pamiatky núdzu mať určite nebudete.

marrakesh fotografia
Foto od nguy1

Ubytovanie:

Nenechajte nič na náhodu a zarezervujte si ubytovanie vopred na stránke booking alebo na airbnb.

Zanechať komentár

avatar
  Subscribe  
Upozorniť