Internet rozdelil príklad 6÷2(1+2) – Aká je správna odpoveď?

9470

Niekedy sa môžu zdať niektoré virálne trendy na internete naozaj zvláštne. Jednou z vecí, ktorá hýbe zahraničným a do istej mieri aj domácim internetom je jednoduchý matematický príklad, ktorý sa na prvý pohľad zdá akoby vyšiel z druhého stupňa základnej školy. Schválne, skús vyriešiť tento príklad najskôr sám a až potom sa pozrieť na naše riešenie nižšie. Možno budeš prekvapený.

 

 6÷2(1+2) 

 

Nepodvádzaj a neposúvaj nižšie. Skús to najskôr sám s perom a papierom alebo len tak na PC. Máš? Super,  pozrime sa teda na riešenie tejto matematickej úlohy.

 

Riešenie

Zložené počtové výrazy sa počítajú zľava doprava, avšak s výnimkou keď máme v príklade zátvorky. V tom prípade je postup nasledovný:

  •  6÷2(1+2) 
  •  6÷2(3) 
  •  6÷2×3   – Delenie a násobenie majú rovnakú váhu, čiže teraz postupujeme bez zátvorky zľava doprava. 6 vydelíme číslom 2 a následne už len vynásobíme 3.
  • 3×3
  • = 9

Správna odpoveď je 9 .

Pred rokom 1917 by bola správna odpoveď 1

Dnešné pravidla delenia sú známe od roku 1917. Dovtedy by ľudia považovali za správnu odpoveď číslo 1. To však s dnešnými znalosťami matematiky nie je správna odpoveď.

 

 

Taká vec na internetoch

Uverejnil používateľ zHumor Piatok 3. decembra 2021

Zaujimavý Svet
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre