Mexico City bude čochvíľa pripomínať záhradu. Začalo sa s výsadzbou „stĺpových záhrad“, ktoré pomôžu nie len ovzdušiu

505

Mexico City sa čoskoro zmení na akúsi záhradu. V tomto meste bude vysadených niekoľko miliónov kvetov do stĺpov, ktoré pomôžu so znečisťovaním ovzdušia a zároveň budú mať aj iné blahodarné účinky pre obyvateľov. Tento nápad je naozaj úžasný.

Istá organizácia v meste Mexico City robí zo svojho mesta lepšie miesto pre život. Via Verde je projekt, ktorý sa zaoberá konvertovaním najmenej 1 000 sivých stĺpikov do vertikálnych záhrad, ktoré dokážu nasiaknuť znečistenie ovzdušia a tiež smog.

Photo by boredpanda

Záhrady inovatívnym spôsobom skrášlia mestské priestory a absorbujú CO2, teplo a hluk mesta. Ukázalo sa, že zeleň uvoľňuje stres a úzkosť obyvateľov mesta. Stavebný materiál používaný na výrobu záhrad je navyše vyrobený z úplne recyklovaného plastu.

Projekt je udržateľný viacerými spôsobmi. Samostatný zavlažovací systém záhrad zabezpečuje, že rastliny sú efektívne udržiavané zberom dažďovej vody, namiesto čistej pitnej vody. Druhy rastlín sú tiež špeciálne vybrané pre svoje mestské výhody, ako napríklad nízka spotreba vody a vysoká odolnosť.

Photo by boredpanda

Okrem toho, budú záhrady využívané ako zdroj sociálnej rehabilitácie a pracovných skúseností pre miestnych väzňov. Muži a ženy z Centra sociálnej reintegrácie žien v spoločnosti Santa Marta Acatitla a Preventívne stredisko pre mužov – Oriente, sú zodpovedné za tkanie hydroponického textilného substrátu, čo im poskytne cenné školenia a pracovné príležitosti.

Pozrite si aj krátke video:

Zdroj

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre