Top 5 miest na Zemi, ktoré sú ako z iného sveta

544

Niektoré miesta na našej planéte nám ponúkajú pohľady a zážitky, ktoré sa zdajú byť mimo tohto sveta. Tieto miesta sú plné nezvyčajných prírodných krás. Poďte s nami na cestu okolo sveta a objavte top 5 miest, ktoré vás okúzlia.

Púšť Wadi Rum, Jordánsko

V srdci Jordánska sa nachádza jedno z najzázračnejších miest na svete – Púšť Wadi Rum. Táto rozsiahla púšť je známa svojou strmou kamennou divočinou, ktorá vytvára surreálne scenérie. Vápencové skalné útvary v kontraste s červenou pieskovou púšťou tvoria nádherný kontrast. Wadi Rum je miestom pre dobrodruhov a milovníkov prírody, kde môžete preskúmať skaly, piesočné duny. Natáčal sa tu napríklad film Marťan.

a desert landscape with mountains in the distance
Foto od Ronan Furuta na Unsplash

Salar de Uyuni, Bolívia

Salar de Uyuni v Bolívii je najväčším solným plátnom na svete a ponúka úplne unikátny pohľad. Počas dažďového obdobia sa solné plátno pokryje tenkou vrstvou vody, čím vytvorí ohromujúce zrkadlo, ktoré odráža oblohu. Tento hypnotizujúci výjav dáva dojem, akoby ste sa ocitli uprostred neba a zeme.

Salar de Uyuni“ od Patricil is licensed under CC BY-NC-SA 2.0

The Wave, Arizona

V srdci Arizony sa nachádza prírodný div, známy ako „The Wave.“ Tento jedinečný úkaz je tvorený červenými piesočnatými skalami, ktoré sa prelínajú do tvaru vĺn, čo vytvára ilúziu, že sa nachádzate v kameňovom oceáne. Prístup k tomuto miestu je obmedzený, pretože je chránený kvôli jeho krehkosti, čo robí návštevu tohto miesta ešte vzácnejšou.

The Wave, Coyote Buttes, Arizona“ od tsaiproject is licensed under CC BY 2.0

Vodopády Kuang Si, Laos

V džungli severného Laosu sa nachádza komplex krásnych vodopádov známych ako Vodopády Kuang Si. Tieto vodopády sú známe svojimi azúrovými vodami, ktoré vytvárajú oku lahodiacu scenériu. Okrem toho existuje mnoho turistických chodníkov, ktoré vás zavedú hlbšie do prírody, kde môžete objavovať exotickú faunu a flóru.

Kuang Si Falls, Laos“ od Justin Vidamo is licensed under CC BY 2.0

Zhangye Danxia Landform, Čína

V Číne sa nachádza neobyčajná prírodná krása – Zhangye Danxia Landform. Toto miesto je známe pre svoje farebné pohoria, ktoré pripomínajú obrazy malované prírodou. Rôzne vrstvy červeného, oranžového a žltého piesku a ílu vytvárajú nádherné, spletité vzory, ktoré návštevníkov ohromia.

Zhangye Danxia Landform“ od vil.sandi is licensed under CC BY-ND 2.0

Tieto miesta sú len malou ukážkou úžasných prírodných divov, ktoré svet ponúka. Každé z nich má svoju jedinečnú krásu a charizmu, ktorá zanechá nezabudnuteľný dojem na každého, kto ich navštívi. Takže, čo čakáte? Vyberte sa na cestu a objavujte tieto úžasné miesta, ktoré sú ako z iného sveta.

Zdroj

Tomáš Hanták
Ahoj, volám sa Tomáš. Vo voľnom čase sa venujem hudbe, rád športujem a trávim čas s blízkymi. Odmalička som miloval čítať, no neskôr som si našiel záľubu aj v písaní. Preto budem rád, ak vám moje články aspoň trochu spríjemnia deň.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre