Milionár sa rozhodol postaviť pre ľudí bez domova takmer 100 domov

105

Bezdomovectvo je celosvetový problém, ktorý postihuje krajiny všetkých veľkostí. Napriek snahám vlád, mimovládnych a iných organizácií sa zdá, že v najbližšej dobe nie je vyriešiteľný. Napriek tomu je však potrebné podnikať kroky, ktoré budú k riešeniu viesť. Kormidlo prevzal kanadský milionár Marcel LeBrun, ktorý sa rozhodol prispieť svojou troškou.

blue and green plastic trash bins
Autor tejto fotografie je Nathan Dumlao

LeBrun je zakladateľ spoločnosti, ktorá sa zaoberá monitorovaním sociálnych sietí. Jeden z podnikov predal a finančné prostriedky sa rozhodol venovať pomoci ľuďom. Keďže žije vo Frederictone, intenzívne vníma aj tamojší problém s bezdomovectvom. Práve to bol dôvod, prečo sa rozhodol vytvoriť projekt 12 Neighbours, ktorého cieľom bolo vytvoriť komunitu 99 domov a podnikateľského centra. Chcel tak vytvoriť priestor pre bývanie a pracovné príležitosti pre ľudí v núdzi.

white wooden framed glass door
Autor tejto fotografie je Andrea Davis

Nejde tak len o vytvorenie príbytku, ale o zmenu celého života. Obyvatelia totiž získajú pocit zodpovednosti, zázemia, bezpečnosti a stability, čím podporuje ich začlenenie sa do spoločnosti. Firma LeBrun zaviedla v komunite bezpečnostné opatrenia, teda bránu a špičkové monitorovanie.

A ako prebieha výstavba? Kvalifikovaní dobrovoľníci postavia jeden dom za približne štyri dni. Ide o plne zariadený domček postavený v bloku s ostatnými. Okrem toho majú v susedstve kaviareň a továreň na hodváb. Obyvatelia tak budú mať možnosť zarobiť si a nadväzovať vzťahy vnútri aj za hranicami komunity.

Zdroj

Fotografie v článku sú ilustračné.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.