Viac ako 30 miliónov ľudí na celom svete má problémy s rečou a čelí ťažkostiam pri komunikácii s ľuďmi, pretože mnoho z nás nepozná posunkovú reč. Roy Allela – mladý a ambiciózny 25-ročný technologicky zdatný mladík z Kene sa rozhodol, že tento problém vyrieši. Vynašiel vynález, ktorý takýmto znevýhodneným ľuďom veľmi pomôže a uľahčí život.

Foto od boredpanda

Roy v súčasnosti pracuje v spoločnosti Intel a len nedávno vynašiel inteligentné rukavice, ktoré dokážu premieňať pohyby rúk na zvukovú reč. Roy má 6-ročnú neter, ktorá sa narodila hluchá a mala problémy s komunikáciou so svojou vlastnou rodinou, pretože nikto z členov nepoznal posunkovú reč. Mladíka to inšpirovalo k myšlienke vytvoriť inteligentné rukavice.

Tieto rukavice dostali názov Sign-IO a na každom prste majú senzory. Snímače kvantifikujú ohyb prstov a spracujú ho. Rukavice sú pripojené k aplikácii prostredníctvom rozhrania Bluetooth. “Moja neter nosí rukavice, spáruje ich so svojim alebo s mojím telefónom, s pomocou rukavici začne písať a vďaka tomu ľahko pochopíme, čo hovorí.”

Foto od boredpanda

Roy tiež dodal, že jeho neter je veľmi dobrá v čítaní z pier, takže nemá problém pochopiť, čo jej hovoríte. Mladý inovátor už zaviedol tento vynález do špeciálnych škôl v juhozápadnej Keni. Používatelia aplikácie si môžu vybrať jazyk, pohlavie a dokonca aj hlasitosť. Presnosť výsledkov je na úrovni až 93%. 

Foto od boredpanda

Royove inteligentné rukavice nedávno dokonca získali ocenenie od Americkej spoločnosti mechanických inžinierov. Tento technický génius využíva získané peniaze na vylepšenie aplikácie a implementáciu presnejších vokálnych prejavov. Jeho cieľom je zabezpečiť aspoň dva páry rukavíc pre každú špeciálnu školu v Keni a verí, že môžu pomôcť miliónom detí s postihnutím na celom svete. “Široká verejnosť v Keni nerozumie znakovej reči. Aj to bolo to, čo ma hnalo vpred,” povedal vynálezca.

Foto od boredpanda

Zdroj

Zanechať komentár

avatar
  Subscribe  
Upozorniť