Keď človek vidí úspechy druhých, má tendenciu hovoriť, aké majú šťastie. Málokto si však uvedomuje všetko úsilie, čo sa za úspechom skrýva. Často je to tvrdá drina, neúspechy a odmietanie. Dvakrát to platí pri ľuďoch so zdravotným znevýhodnením, ktorým sú v našej spoločnosti dodnes hádzané polená pod nohy.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Jessica Jacinto (@jessica_model99)

Jessica Jacinto je 22-ročná Venezuelčanka, ktorá sa narodila s Downovým syndrómom. Od raného detstva však mala sen stať sa modelkou, čo sa jej po dlhých rokoch príprav a úsilia podarilo. Túžila stať sa medzinárodne uznávanou hviezdou prehliadkových mól. Zbožňuje fotenie a rada predvádza oblečenie, takže voľba bola celkom jasná. Sen si mohla splniť najmä vďaka podpore a láske svojej matky, ktorá ju životom sprevádza a usmerňuje.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Jessica Jacinto (@jessica_model99)

Na strednej škole sa venovala mnohým športom, ktoré ju však nebavili. Neskôr však dostala pozvánku na súťaž krásy dievčat s Downovým syndrómom a prijala ju. Jej matka uviedla, že keď ju pozorovala pri športe, bolo zrejmé, že ju nenapĺňa. Akonáhle však vystúpila na mólo, videla, že je tam doma. Jessica bola mimoriadne šťastná a zistila, že svet módy je smer, ktorým sa chce vydať.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Jessica Jacinto (@jessica_model99)

Priznala, že keď je na móle, stáva sa z nej niekto iný. Je to akoby bola celkom inou osobou. V tom momente sa cíti byť silná a miluje to. Dodnes sa súťažila mnohých kastingov a súťaží, dokonca ju oslovujú viacerí podnikatelia a návrhári. Je mimoriadne silná a charizmatická, vďaka čomu sa jej darí raziť si cestu svetom módy.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Cubic (@kevincubic)

Jessica je skvelým príkladom toho, aké dôležité je nevzdávať sa svojich cieľov ani v prípade, ak pred vami stoja neľahké prekážky. S odhodlaním a pomocou ostatných totiž dokážete naozaj čokoľvek!

Zdroj

Zdravím, volám sa Ivana a študujem filológiu v Banskej Bystrici. Rada čítam, píšem, zisťujem a vymýšľam, cestujem, spoznávam, smejem sa a nepohrdnem ani dobrým jedlom. Teší ma!

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.