Modelka s Downovým syndrómom inšpiruje ostatných a redefinuje štandardy krásy

657

Keď človek vidí úspechy druhých, má tendenciu hovoriť, aké majú šťastie. Málokto si však uvedomuje všetko úsilie, čo sa za úspechom skrýva. Často je to tvrdá drina, neúspechy a odmietanie. Dvakrát to platí pri ľuďoch so zdravotným znevýhodnením, ktorým sú v našej spoločnosti dodnes hádzané polená pod nohy.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Jessica Jacinto (@jessica_model99)

Jessica Jacinto je 22-ročná Venezuelčanka, ktorá sa narodila s Downovým syndrómom. Od raného detstva však mala sen stať sa modelkou, čo sa jej po dlhých rokoch príprav a úsilia podarilo. Túžila stať sa medzinárodne uznávanou hviezdou prehliadkových mól. Zbožňuje fotenie a rada predvádza oblečenie, takže voľba bola celkom jasná. Sen si mohla splniť najmä vďaka podpore a láske svojej matky, ktorá ju životom sprevádza a usmerňuje.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Jessica Jacinto (@jessica_model99)

Na strednej škole sa venovala mnohým športom, ktoré ju však nebavili. Neskôr však dostala pozvánku na súťaž krásy dievčat s Downovým syndrómom a prijala ju. Jej matka uviedla, že keď ju pozorovala pri športe, bolo zrejmé, že ju nenapĺňa. Akonáhle však vystúpila na mólo, videla, že je tam doma. Jessica bola mimoriadne šťastná a zistila, že svet módy je smer, ktorým sa chce vydať.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Jessica Jacinto (@jessica_model99)

Priznala, že keď je na móle, stáva sa z nej niekto iný. Je to akoby bola celkom inou osobou. V tom momente sa cíti byť silná a miluje to. Dodnes sa súťažila mnohých kastingov a súťaží, dokonca ju oslovujú viacerí podnikatelia a návrhári. Je mimoriadne silná a charizmatická, vďaka čomu sa jej darí raziť si cestu svetom módy.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Cubic (@kevincubic)

Jessica je skvelým príkladom toho, aké dôležité je nevzdávať sa svojich cieľov ani v prípade, ak pred vami stoja neľahké prekážky. S odhodlaním a pomocou ostatných totiž dokážete naozaj čokoľvek!

Zdroj

Ivana Božiková
Zdravím, volám sa Ivana a študujem filológiu v Banskej Bystrici. Rada čítam, píšem, zisťujem a vymýšľam, cestujem, spoznávam, smejem sa a nepohrdnem ani dobrým jedlom. Teší ma!
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre