Na Antarktíde objavili pod ľadom nový svet. Vedci sa museli prevŕtať až do hĺbky 500 metrov

787

Krajina zimy, ľadu a miesto bez života – toto symbolizuje pre mnohých ľudí Antarktída. Možno sa zdá, že život v týchto nehostinných podmienkach nemôže existovať. Opak je však pravdou. Dôkazom je nasledujúci objav. 

Tím vedcov z Nového Zélandu objavil pod ľadom, v hĺbke 500 metrov, ekosystém. Podľa portálu The Guardian sa nachádza stovky kilometrov od Rossovho ľadového šelfu.

Keď sa vedci prevŕtali ľadovcom až do rieky, na záberoch z ich kamery si všimli množstvo obojživelníkov, malé živočíchy podobné homárom, kraby či roztoče. „Chvíľu sme si mysleli, že s kamerou nie je niečo v poriadku, ale keď sme lepšie zaostrili, všimli sme si článkonožce s veľkosťou približne 5 milimetrov,“ vyjadril sa Craig Stevens z Národného inštitútu pre vodu a atmosféru. 

7302455226 1849a48c79 b
Zdroj: flickr

Vedci sa na Antarktíde venovali skúmaniu klimatickej zmeny. Podarilo sa im však toho oveľa viac. Nečakaný objav ekosystému zaujal nielen vedcov, ale aj milovníkov tejto ľadovej krajiny. 

ZDROJ

Ahojte :) Volám sa Lucia a aktuálne pracujem v marketingovej agentúre. Som milovníčkou kníh, kávy, cestovania a spoznávania nových miest. Popri práci sa venujem aj foteniu a sociálnym sieťam.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.