Na Krétu v apríli za cenu spiatočnej letenky iba 40€!

411

Ak chcete vyraziť v jarných termínoch na Krétu, teraz prichádza jedinečná možnosť. Kréta je krásny Grécky ostrov, ktorý je vhodný aj pre najnáročnejších dovolenkárov.

Photo by burjuva

Za cenu spiatočnej letenky teraz zaplatíte iba 40€! Poletíte spoločnosťou Ryanair do mesta Chania. Je to v tom jeden háčik a to, že sa musíte dostaviť na letisko do Katovíc a odtiaľ odletíte. Viac na stránke Ryanair.

Termín:

Za túto cenu poletíte napr. v termíne od 14.4.-28.4.2018. Let trvá necelé 3 hodiny.

Batožina:

Môžete si so sebou zobrať batožinu s rozmermi 55x40x20cm a hmotnosťou max. do 10kg, tá bude umiestnená do podpalubia. Do lietadla si so sebou môžete zobrať tašku s rozmermi 35x20x20cm.

Niečo o Kréte:

– Nájdete tam mnoho historických pamiatok opradené rôznymi gréckymi mýtmi.

– Považuje sa za najteplejšie miesto v Európe. Tento ostrov má až 300 slnečných dní v roku.

– Mesto Chania sa považuje za najkrajšie na Kréte. Rybárske lode kotviace pri mólach, malebné grécke taverničky, škriekajúce čajky a historický maják vytvárajú krásnu prímorskú atmosféru.

– Určite navštívte palác v Knossose, ktorý je opradený gréckymi legendami, ďalej ostrov Elafonissi, na ktorom sa nachádzajú pláže s ružovým pieskom a tiež pevnosť Fortezza v Rethymne, kde uvidíte výraznú tureckú kultúru.

– Ochutnajte národný alkoholický nápoj ouzo – anízový likér s unikátnou korenistou arómou. Je vylisovaný z hrozna a byliniek ako mäta, sladké drievko, lieskové oriešky a fenikel.

– Môžete si odniesť si odtiaľ krétsky olivový olej, ktorý patrí k najkvalitnejším v celej Európe. Kvôli klimatickým podmienkam ostrova a tiež tradičnej metódy zberu.

Photo by herbert2512

Na čo sa treba pripraviť:

– Zlá kanalizácia – toaletný papier sa do záchodových mís nehádže. Všade sú pri toaletách pripravené koše, pretože potrubia sú také úzke, že sa ľahko upchávajú.

– Ak neviete po grécky, dohovoríte sa angličtinou, ktorú ovláda pomerne dosť veľa ľudí.

Photo by herbert2512

Ubytovanie:

Nenechajte nič na náhodu a ak sa tam chystáte zavítať, ubytujte sa vopred na stránke booking.com alebo na airbnb.cz.

 

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre