Na prelome jún/júl ponuka spiatočnej letenky do Pittsburghu iba za 350€!

169

Mesto mostov, železné mesto či mesto šampiónov – aj tak prezývajú Pittsburgh. Žije tu dokonca najviac Slovákov v rámci USA. A teraz máte jedinečnú možnosť zaobstarať si výborné letenky.

pittsburgh fotografia
Foto od Dr EG

Spiatočné letenky si môžete zakúpiť iba za 350€! Poletíte nemeckou leteckou spoločnosťou Condor. Dostaviť sa však musíte na letisko v Prahe a odtiaľ odletíte priamo do Pittsburghu.

Termín:

Za túto cenu môžete vyraziť napr. v termíne od 27.6. – 4.7.2018. Viac na stránke condor.

Batožina:

V tejto cene je dovolené zobrať si príručnú tašku do 6 kg a batožinu, ktorá bude umiestnená do podpalubia s hmotnosťou maximálne do 23 kg.

Zaujímavosti o meste:

– Všetky tunajšie rieky pretína presne 446 mostov, čo je v rámci jedného mesta najvyšší počet na svete. A niektoré sú naozaj zaujímavé.

– Pre fanúšikov hokeja je toto mesto, rovnako ako iné v USA, veľmi lákavou destináciou. Hrá tu totiž jeden z najlepších tímov celej NHL Pittsburgh Penguins. Čiže ako ich domáci prezývajú „tučniaci“.

– Navštívte vyhliadku Mount Washington – na vrch vás dopraví kabínková lanovka, ktorá funguje rovnako ako lanovka na Petřín. Z vrcholu uvidíte celý „The golden triangel“ a centrum mesta.

– Zaujímavá je tiež miestna Zoo, múzeum Andyho Warhola (jeho korene siahajú aj na Slovensko) a ďalšie múzeá. Ak sa chystáte na dovolenku s deťmi, navštívte Detské múzeum, kde sa deti zabavia na celý deň.

– Máte tiež možnosť plaviť sa loďou v oblasti Downtownu odkiaľ uvidíte všetky krásy mesta.

– Alebo ak chcete zažiť kopu zábavy aj adrenalínu, je tam výborný zábavný park Kennywood.

– Síce to nie je také veľkolepé mesto ako napr. New York alebo Las Vegas, no Pittsburgh vám má rozhodne čo ponúknuť a nie je tu také veľké množstvo turistov.

pittsburgh fotografia
Foto od Hannaford

Ubytovanie:

Nenechajte nič na náhodu a ak sa tam chystáte zavítať, ubytujte sa vopred na stránke booking.com alebo na airbnb.cz.

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre